W dzisiejszych czasach trudno sobie nawet wyobrazić funkcjonowanie bez bieżącej wody czy dostępu do instalacji kanalizacyjnej. Zasilenie budynku w ciepłą i zimną wodę niesie za sobą spore ułatwienie. Jednak projektując dom czy nawet modernizując łazienkę w małym mieszkaniu istotne jest odpowiednie rozplanowanie punktów hydraulicznych.
Zarówno wanna jak i prysznic ma swoje wady i zalety. Najlepiej jak dysponujemy dużym domem i przynajmniej dwiema łazienkami, wówczas mamy “pole do popisu”. Nie musimy stawać przed wyborem, bo oba rozwiązania mogą znaleźć się w naszej aranżacji. W rzeczywistości mało kto ma takie możliwości i jednak przychodzi nam stanąć przed dylematem. Wanna czy prysznic?
Wydawałoby się, że wybór grzejnika to prosta sprawa, a jednak jest kilka istotnych czynników które należy wziąć pod uwagę aby instalacja dopasowana była do naszych potrzeb i działała prawidłowo. Najbardziej popularnym rozwiązaniem są grzejniki panelowe zwane także stalowymi lub płytowymi, są bardzo wytrzymałe i sprawdzą się w większości rodzaju pomieszczeń. Sprawdź co jeszcze warto wiedzieć o tym typie grzejników.
Z każdym rokiem aranżując nasze wnętrza, coraz chętniej sięgamy po minimalistyczne i nowoczesne rozwiązania. Cieszącą się coraz większą popularnością opcją jest prysznic pozbawiony brodzika. Zastosowanie odpływu liniowego daje możliwość ułożenia posadzki na całej powierzchni łazienki zachowując płynną i harmonijną linię podłogi optycznie powiększając pomieszczenie. Prysznic bez brodzika zwany walk-in nie tylko efektownie się prezentuje, ale także posiada szereg innych zalet.
Z ciepłej wody korzystamy kilka, a nawet kilkanaście razy w ciągu dnia, trudno więc sobie wyobrazić funkcjonowanie bez niej. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania, dzięki którym podgrzewanie wody staje się szybkie i bezproblemowe. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest wyposażenie instalacji w wymiennik czy zasobnik c.w.u. Dobrze dobrane urządzenie pozwala zoptymalizować czas ogrzewania wody i przyczynia się do zmniejszenia rachunków.
Stale rozwijająca się technologia sprawia ciągłą poprawę komfortu naszego życia poprzez automatyzację poszczególnych działań. Samoistne włączanie światła kiedy jesteśmy w pomieszczeniu i wyłączanie kiedy wychodzimy, dostosowanie temperatur pomieszczenia do preferencji domowników czy włączenie się alarmu kiedy czujnik dymu wyczuje zagrożenie to tylko nieliczne ułatwienia, które daje nam inteligentny dom.
Wymagania energetyczne i emisyjne dla kotłów na paliwo stałe w ostatnim czasie mocno się zmieniły. Nowe przepisy spowodowały rewolucję na rynku kotłów na paliwo stałe, dopuszczając do sprzedaży tylko kotły spełniające wymagania Ekoprojektu.
Decyzja o zakupie pieca centralnego ogrzewania jest decyzja na długie lata, nie należy więc do łatwych. Od tego, jaki rodzaj kotła wybierzemy zależy, czy nasz dom będzie zapewniał pełen komfort cieplny i jak wiele zaoszczędzimy przy tym energii. Zanim jednak podejmiemy decyzję o zakupie zapoznajmy się z kilkoma szczegółami, które będą miały kluczowe znaczenie w wyborze najkorzystniejszego dla nas modelu.
Zarządzanie wodą użytkową, a także centralnym ogrzewaniem może być zdecydowanie łatwiejsze i ekonomiczniejsze z użyciem pompy cyrkulacyjnej CWU, czy pompy obiegowej CO. Obie te pompy zaliczane są do przepływowych maszyn hydraulicznych, mających za zadanie wymusić obieg cieczy w układzie zamkniętym.
Pamiętasz jeszcze jak w szkolnej toalecie, wodę spuszczało się ciągnąc za sznurek od spłuczki zamieszczonej przy suficie? Wcale nie było to tak dawno, jednak od tamtej pory rynek sanitarny sporo się zmienił, a rozwiązania takie już dawno zostały wyparte przez te nowoczesne.