Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Skrzynki i szafki

Skrzynki gazowe pozwalają ukryć i zabezpieczyć elementy instalacji przed dostępem osób trzecich. Dostępne są one w różnych wariantach, kolorach i rozmiarach. Warto pamiętać, że szafki gazowe spełniają nie tylko funkcję praktyczną, ale też wizualną. Z tego względu warto wybrać taki egzemplarz, który nie będzie psuł estetyki działki, czy też wnętrza domu.

Skrzynki gazowe do montażu wewnątrz i na zewnątrz budynku

Na rynku dostępne są zarówno skrzynki gazowe zewnętrzne, jak i te przystosowane wyłącznie do zamontowania wewnątrz budynku. Najbardziej popularne warianty szafek są wykonane z laminatu. Doskonale nadają się one do użytku w zewnętrznych sieciach gazowych. Równie znane i cenione są skrzynki gazowe z tworzywa, które często montuje się przy domach jednorodzinnych.

Wybierając szafkę zewnętrzną, trzeba pamiętać o tym, że powinna być ona odporna na korozję, skrajne temperatury, trudne warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Wszelkie inne warianty skrzynek gazowych nadają się jedynie do montażu wewnątrz budynku. To jednak nie wszystko. Aby szafka nie psuła estetyki działki, należy wybrać model, który dobrze zgrywa się z otoczeniem. Wbrew pozorom skrzynka gazowa nie musi być żółta. Na rynku można znaleźć także inne, nieco bardziej eleganckie kolory szafek - na przykład brązowe lub popielate.

Jakie wymiary mają skrzynki i szafki gazowe?

Skrzynki gazowe produkowane są w różnych rozmiarach. Każda instalacja potrzebuje nieco innej szafki, która powinna być idealnie dopasowana, aby zapewniać ochronę i bezpieczeństwo. Konieczny jest przede wszystkim swobodny dostęp do reduktora i zaworu gazu. Najczęściej wybieranym wariantem są skrzynki na pojedynczy zawór o standardowych wymiarach 300 x 340 x 200. Równie często można natknąć się na szafki gazowe na dwa gazomierze. Dla gazomierza z reduktorem stosuje się skrzynki o wymiarach 600x600x250.

Skrzynki i szafki w ofercie sklepu Terme.pl

W ofercie naszego sklepu umieściliśmy zarówno szafki gazowe plastikowe, jak i te wykonane z laminatu. Posiadamy skrzynki dostępne w różnych wariantach kolorystycznych oraz w wielu rozmiarach. Postawiliśmy na sprawdzonych i zaufanych producentów, takich jak np. WEBA, aby każdy nasz klient mógł otrzymać produkt najwyższej jakości. W sklepie Terme.pl oferujemy skrzynki naścienne oraz wolnostojące o uniwersalnym zastosowaniu. Pasują one do niemal wszystkich gazomierzy i reduktorów. Co więcej, dostępne u nas szafki gazowe są zgodne z przepisami. Co za tym idzie, zapewniają pełne bezpieczeństwo i ochronę przez wiele lat.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1123 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-09
Szybka realizacja zamówień.
2024-06-09
Profesjonalna obsługa zgodna z zamówieniem
pixel