Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Łączniki spawalnicze

Łączniki stalowe to jeden z istotnych elementów, z jakich składa się instalacja stalowa. Jakie rodzaje łączników spawalniczych wyróżniamy? Jak odpowiednio je dobrać? Poznaj kształtki stalowe do spawania dostępne w ofercie sklepu Terme.pl.

Łączniki stalowe przeznaczone do spawania

Łączniki stalowe do spawania są przeznaczone do spawania w miejscu łączenia rur. Dzięki ich zastosowaniu możemy:

  • zmienić kierunek instalacji,
  • stworzyć rozgałęzienia,
  • łączyć kolejne odcinki rurociągów,
  • zmieniać średnice rur,
  • wykonywać zakończenia instalacji.

Łączniki stalowe to różnorodne produkty, które pozwalają na kontynuowanie prowadzenia rurociągu, czy wspomnianą już, zmianę kierunku instalacji. Wśród łączników stalowych do spawania wyróżniamy elementy o bardzo zróżnicowanej budowie. Poznaj bliżej rodzaje łączników spawalniczych.

Rodzaje łączników spawalniczych

Łączniki spawalnicze możemy podzielić na kilka rodzajów. Należą do bardzo zróżnicowanej grupy produktów, które różnią się od siebie nie tylko parametrami i kształtem ale też zastosowaniem. Łączniki stalowe możemy podzielić na trzy duże grupy produktów:

Kołnierze stalowe

Umożliwiają szczelne i bezpieczne łączenie różnych odcinków rurociągu. Stanowią także ochronę przed przeciekami. Wśród kołnierzy stalowych wyróżniamy kołnierze do króćca, modele z króćcem lub z szyjką oraz kołnierze płaskie.

Dennice stalowe

Służą do zakrywania otworów znajdujących się na dnie zbiornika. Są szczelne i nie przeciekają. Dzięki spawaniu pełnią swoją rolę praktycznie bezawaryjnie.

Łączniki do spawania

W zależności od funkcji, jaką pełnić ma łącznik stalowy do spawania, możemy wyróżnić następujące produkty:

  • kolano hamburskie,
  • trójnik hamburski (równoprzelotowy lub redukcyjny),
  • mufa do wspawania,
  • zwężki (umożliwiają zmianę średnicy).

Jak dobrać odpowiedni łącznik spawalniczy?

Aby dobrać odpowiedni łącznik spawalniczy, konieczne jest określenie roli, jaką ma on pełnić w instalacji. Istotną kwestią jest także prawidłowe dobranie średnicy łącznika spawalniczego. Nie bez znaczenia są również wskazania i zalecenia producenta.

Pamiętaj, by dobierając łącznik stalowy do spawania wziąć pod uwagę specyfikę budowanej instalacji oraz cechy samego produktu, czyli to jaką wytrzymałość na wysokie i niskie temperatury prezentuje oraz to jaką odporność na korozję posiada wybrany przez Ciebie łącznik stalowy. Takie kwestie są istotne, aby produkt mógł pełnić swoją rolę bezawaryjnie przez wiele lat.

Łączniki stalowe do spawania w ofercie sklepu Terme.pl

W ofercie sklepu Terme.pl dostępne są różnorodne elementy niezbędne do zbudowania instalacji stalowej ? w tym również łączniki spawalnicze najbardziej zaufanych producentów. Należą do nich m.in. MARGO oraz GELDBACH. Oferują oni wysokiej jakości, wytrzymałe i precyzyjnie wykonane kształtki do spawania - zwężki, mufki, trójniki hamburskie, dennice i kołnierze stalowe.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1123 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-15
Szybko i bez zastrzeżeń
2024-06-11
5
pixel