Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Sieci wodociągowe zewnętrzne

Sieci wodociągowe zewnętrzne mają za zadanie połączyć wewnętrzną instalację wodną z przyłączem, które jest poza budynkiem. Wykonana instalacja musi zostać wybudowana zgodnie z obowiązującymi normami. Da to gwarancję jej długoletniej trwałości. Ma to duże znaczenie, gdyż ciecz w niej tłoczona nieustannie znajduje się pod wysokim ciśnieniem.

Sieci wodociągowe ? z czego się składają?

Istotną częścią sieci wodociągowej zewnętrznej jest hydrant uliczny, który pozwala na wykorzystanie stworzonego ujęcia wodnego w razie zaistniałej potrzeby (np. podczas pożaru). Ważnym elementem jest także zdrój uliczny. Służy on do zaopatrzenia w wodę osób mieszkających w budynkach bez wewnętrznego systemu wodociągowego lub bywających w miejscach, gdzie występują duże skupiska ludności (np. targowiska, cmentarze, rynki). Z kolei zasuwa wodociągowa odcina przepływ wody w sieci. Są one montowane na każdym jej rozgałęzieniu, na przyłączach wodociągowych i przed hydrantami. 

 

Do budowy sieci wodociągowej zewnętrznej stosuje się różnego rodzaju zawory jak np. regulujące, odpowietrzające czy antyskażeniowe. Mają one różnorodne funkcje od regulacji przepływu cieczy przez rurociągi, przez potrzebę ich odpowietrzenia, po ochronną. Szczególnie ważne są regulatory ciśnienia, a także rury do sieci wodociągowych, którymi płynie medium.

 

Gdzie instaluje się zewnętrzne sieci wodociągowe?

Sieci wodociągowe zewnętrzne odpowiadają za dostarczanie konsumentowi wody ze studni lub zbiorników. Montowane są one przy gospodarstwach domowych,  gdzie woda po dokładnym oczyszczeniu jest zdatna do spożycia. Instaluje się je w pobliżu zakładów produkcyjnych w celach technicznego zaopatrzenia. Służą również do wspomagania systemów gaśniczych w razie pożarów, np. budynków, zagajników. 

 

Sieci wodociągowe zewnętrzne w ofercie Terme.pl

Terme.pl to sklep z branży sanitarno-grzewczej. Szczególnie bogaty asortyment sklepu tworzą komponenty do instalacji hydraulicznej. Eksperci Terme.pl proponują sprawdzone produkty służące do budowy sieci kanalizacyjnych zewnętrznych, takich jak np. rury PCV, kształtki PCV i PE, kolana, łączniki i nawiertki. Wyroby popularnych marek (m.in. ANWOD, PLASSON, AGRU-FRANK, HAWLE, NORSON, POLYMEDIUM i ZETKAMA) są bezawaryjne, niezawodne, wytrzymałe, solidnie wykonane i polecane przez wielu instalatorów. Priorytetem sklepu jest zadowolenie klienta i spełnienie jego oczekiwań, dlatego na każdym etapie zakupu można liczyć na profesjonalne doradztwo i wykwalifikowaną obsługę.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1134 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
Jestem bardzo wdzięczny Panu z dz. Tech. za życzliwość i fachową pomoc w doborze niezbędnych elementów do montażu. Wartością dodaną był fakt, że telefonicznie odnalazł sklep z brakującym elementem w najbardziej dogodnej dla mnie lokalizacji. Dziękuję.
2024-06-16
Szybko, sprawnie. Idealnie
pixel