Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Grzejniki

Grzejnik to najistotniejsza część instalacji grzewczych. Ich zadanie to nagrzewanie przestrzeni. Muszą więc cechować się trwałością i utrzymywaniem wymaganej temperatury w stały sposób. W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór grzejników ściennych i nie tylko.

Szeroki wybór grzejników ściennych i nie tylko do Twojego domu

Grzejniki stanowią niezwykle ważny element systemu centralnego ogrzewania. Grzejniki pokojowe oraz grzejniki łazienkowe umożliwiają nam ogrzanie kluczowych pomieszczeń, a ich różne warianty pozwalają na dopasowanie ich do stylu wnętrza.

Jakie grzejniki znajdziesz w sklepie z ogrzewaniem Terme.pl?

Jeżeli poszukujesz odpowiedniego grzejnika do swojego mieszkania domu lub biura, to w naszej ofercie znajdziesz wiele modeli grzejników, kluczowych producentów. Decydując się na zakup grzejnika na wstępie warto określić, jaki grzejnik będzie najlepszym rozwiązaniem do danego pomieszczenia.

Grzejniki pokojowe stosuje się przeważnie w pokojach typu salon, sypialnia, biuro, korytarz, itp. Jednak sprawdzą się także w kuchni czy łazience.

Grzejniki łazienkowe, które określa się także jako grzejniki drabinkowe, zastosowanie znajdują głównie w łazienkach. Ich kształt często sprawia, że pełnią dodatkową funkcję wieszaka, na którym możesz szybko wysuszyć można mokre ręczniki.

Rodzaje grzejników w sklepie Terme.pl

Grzejniki żeliwne to relikt przeszłości. Dzisiaj stosuje się zupełnie inne rozwiązania, które są wydajniejsze, bardziej estetyczne i zajmują mniej miejsca.

Grzejniki aluminiowe pozwalają na ogrzewanie domu, bez potrzeby montażu ciężkiego kaloryfera. Dodatkowo aluminium ze względu na swoje właściwości, pozwala na dobre rozprowadzenie ciepła na pomieszczenie, w którym się znajduje.

Grzejniki płytowe są niekwestionowanymi królami mieszkań, domów i biur. Ich stosunkowo uniwersalny wygląd, wpasowuje się w wiele wnętrz. Z racji, że są dosyć płaskie, idealnie mieszczą się nawet pod niewielkimi parapetami. Montując je w korytarzu, też nie zabiorą zbyt dużej przestrzeni.

Grzejniki aluminiowe jak i grzejniki płytowe, z powodzeniem można wykorzystywać jako grzejniki pokojowe oraz grzejniki łazienkowe. Wszystko uzależnione jest od Twoich potrzeb i przestrzeni, jaką dysponujesz na ich zamontowanie.

Oczywiście nie można zapomnieć o źródle zasilania grzejnika. W związku z tym możemy wyróżnić::

  • grzejniki elektryczne - zasilane energią elektryczną. Nie są to kaloryfery podłączane do gniazdka, a do instalacji elektrycznej w budynku;
  • grzejniki na ciepłą wodę - to klasyczne rozwiązanie znane niemal każdemu. Kaloryfer zasilany jest wodą dostarczoną poprzez system centralnego ogrzewania.

Sposoby podłączenia grzejników

Kaloryfery z racji możliwości umiejscowienia ich na różnych częściach ściany, posiadają różne rodzaje podłączeń.

Często spotykanym jest podłączenie boczne, które najczęściej możesz zobaczyć tam, gdzie znajdują się grzejniki płytowe, bądź grzejniki aluminiowe. Analogiczna sytuacja ma miejsce, jeżeli chodzi o grzejniki z przyłączem dolnym. Różnica jest taka, że rura doprowadzająca ciepłą wodę, wychodzi z podłogi, a nie ze ściany lub rury biegnącej obok.

Istnieją także grzejniki z podłączeniem krzyżowym oraz podłączeniem środkowym.

Jak wybrać grzejnik do pomieszczenia?

Grzejnik powinien być dopasowany nie tyle samym rozmiarem, co możliwością ogrzania danego pomieszczenia. By efektywnie ogrzewać dany pokój, musisz odpowiednio dobrać kaloryfer. Niezależnie czy będzie to grzejnik płytowy, grzejnik aluminiowy, czy grzejnik elektryczny - jego możliwości muszą być optymalne lub nawet nieco większe, względem zapotrzebowania.

Prócz samych możliwości grzewczych, ważny jest również wygląd. Dobierając grzejniki do swoich wnętrz, warto wziąć to pod uwagę. Choć często ukrywamy nasze grzejniki za firankami, to dobrze jest mieć na uwadze, że grzejnik może być również ozdobą.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1134 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
Zamówienie dotarło szybko. Polecam
2024-06-17
Polecam
pixel