Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Urządzenia przeciwzalewowe, zasuwy burzowe

Brak urządzeń przeciwzalewowych i ich nieprawidłowy montaż może doprowadzić do zalania pomieszczeń podczas intensywnych opadów deszczu, roztopów czy awarii rurociągów odprowadzających nieczystości. Ich zastosowanie w budynkach reguluje rozporządzenie w sprawie warunków technicznych.

Do czego służą zasuwy burzowe?

Zasuwy burzowe jednoklapowe i zasuwy burzowe dwuklapowe odgrywają główną rolę przy zabezpieczeniu pomieszczeń położonych na najniższych kondygnacjach, chroniąc je przed zalaniem nieczystościami. Zasuwa tego typu to element instalacji kanalizacyjnej i odwadniającej budynek. Powinna być obecna w każdym domu podłączonym do kanalizacji. Działa jak zawór zwrotny, czyli przepuszcza ścieki tylko w jednym kierunku ? w tym wypadku z domu do kanalizacji. Tym samym zapobiega przepływom wstecznym w czasie nasilonego i gwałtownego przepływu ścieków. Zmniejsza również ryzyko dostania się do budynku gryzoni przez rury i skutecznie chroni przed emisją przykrych zapachów do wnętrza budynku.

Montaż zasuwy burzowej odbywa się na odcinkach poziomych kanalizacji, odpływach z pojedynczych przyborów sanitarnych, wpustów podłogowych czy natrysków umieszczonych poniżej poziomu zalewania. Należy pamiętać, że zainstalowanie zaworu na głównej rurze kanalizacyjnej jest niedopuszczalne. W razie uruchomienia się zaworu zwrotnego i jednoczesnego użycia odbiornika kanalizacyjnego na wyższym piętrze pomieszczenia mogą zostać zalane.  Ważne jest, aby użytkownik miał do urządzenia łatwy dostęp, gdyż wymaga ono okresowych konserwacji i przeglądów.

Urządzenia przeciwzalewowe do ochrony kanalizacji zewnętrznej

Urządzenia przeciwzalewowe stosuje się głównie w kanalizacji grawitacyjnej, gdyż należy je umieścić zgodnie z naturalnym spadkiem terenu. W przypadku braku takiego spadku dodatkowo trzeba zainstalować sprzęt przepompowujący ścieki. Dobranie właściwego wyposażenia przeciwzalewowego wiąże się z opracowaniem projektu całkowitego odwadniania i odprowadzania ścieków, wód opadowych i roztopowych z danego obiektu. Należy także wziąć pod uwagę rodzaj sieci kanalizacyjnej, przeznaczenie poszczególnych części budynku oraz występujące warunki terenowe.

Urządzenia przeciwzalewowe i zasuwy burzowe w ofercie sklepu Terme.pl

W sklepie Terme.pl można znaleźć wiele elementów, które posłużą do stworzenia, np.  wytrzymałej kanalizacji zewnętrznej. Wśród nich są urządzenia przeciwzalewowe i zasuwy burzowe. Wyroby te są cenione przez wielu wykonawców i inwestorów z branży budowlano-remontowej. Produkty takich producentów jak TSV GROUP, cieszą się dużą popularnością ze względu na znakomite wykonanie, trwałość, solidność i bezawaryjność. Dzięki nim możliwe jest wykonanie systemów, które mogą służyć na długie lata bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat przy ewentualnych naprawach. W sytuacji wystąpienia problemów i wątpliwości przy zamówieniu danych akcesoriów sklep Terme.pl dba o zapewnienie klientowi należytej opieki profesjonalnych doradców.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1123 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-15
Szybko i bez zastrzeżeń
2024-06-15
Zamówienie dosyć szybko dostarczone, jestem zadowolona
pixel