Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Rynny tworzywowe

Wykonanie działającego systemu odprowadzania wody z dachu jest bardzo ważne. W Terme.pl można znaleźć rynny, obejmy, haki, uchwyty rynnowe i inne części, dzięki którym można skonstruować sprawny system odprowadzania wody. Najpopularniejsze są rynny z tworzyw sztucznych. Instalatorzy i inwestorzy chętnie po nie sięgają, bowiem znakomicie spełniają swoją funkcję i są estetycznie wykonane.

Rynny tworzywowe – wygodne i trwałe rozwiązanie

Na rynku dostępne są rynny tworzywowe zaokrąglone i o kształcie kwadratowym. W zależności od potrzeby można wybrać również różną średnicę ich otworu. Długość należy wybierać podług wysokości danego budynku. Aby rynny komponowały się z elewacją domu i barwą dachu, można nabyć produkty w odpowiednim kolorze (np. brązowym, grafitowym, czarnym). Współczesne rynny mają nowoczesny design, dlatego poza funkcją odprowadzania wody, mogą odgrywać rolę ozdobną danego budynku.

Zastosowanie rynien z tworzywa sprawia, że woda opadowa i topniejący śnieg nie będą niepotrzebnie zalegać na dachu i działać destrukcyjnie na pokrycie. To rozwiązanie chroni również elewacje budynku – bez rynny woda będzie spływała po ścianach, tworząc zacieki, co po dłuższym czasie prowadzi do zawilgocenia i zniszczenia ścian. Szczelne produkty tego typu mają szerokie zastosowanie w budownictwie. Wykorzystywane są w celu  odprowadzania wody zarówno w domach jedno- i wielorodzinnych, jak i w budynkach komercyjnych oraz przemysłowych.

Rynny plastikowe i rynny PCV

Wybór tworzywa, z jakiego powinna być wykonana rynna, zależny jest warunków atmosferycznych, jakim poddany jest budynek. W miejscach, gdzie ulewy są bardzo częste lub zalega śnieg i lód, system rynnowy musi być szczególnie wytrzymały i drożny. Najpopularniejsze są rynny PCV i rynny wykonane z plastiku. W obu przypadkach należy zwrócić uwagę na dobór ich średnicy, która decyduje, jak dużo wody zostanie jednorazowo odprowadzone z dachu.

Rynny plastikowe i PCV cechuje szczególna łatwość montażu ze względu na niską wagę. Dzięki temu można samodzielnie wykonać system bez pomocy fachowców. Przy wykorzystaniu odpowiednich obejm, łączników, uchwytów rynnowych, haków itp. budowa jest prosta i bezproblemowa. Warto wybrać tego rodzaju produkty, gdyż są one łatwe w utrzymaniu czystości, odporne na korozję i nie wymagają przeprowadzania żadnych czynności konserwacyjnych.

Rynny tworzywowe w ofercie Terme.pl

W ofercie Terme.pl można znaleźć wszystkie niezbędne elementy, dzięki którym instalator sprawnie wykona system odprowadzania wody opadowej z dachu. W przypadku problemów z doborem odpowiedniego rozwiązania, doradcy z fachową wiedzą z przyjemnością odpowiedzą na powstałe pytania i rozwieją wątpliwości. Wśród dostępnych rynien na szczególną uwagę zasługują rynny tworzywowe znanych i cenionych marek takich jak m.in. KARMAT, czy CAPRICORN. W Terme.pl zakupić można akcesoria, dzięki którym montaż rynny PCV, czy rynny z plastiku staje się szybki i łatwy.  Produkty te są niezawodne, wytrzymałe i solidnie wykonane, dlatego z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagającego Klienta.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1150 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-24
Jak zawsze szybko i sprawnie
2024-06-22
Szybka wysyłka, zakupu bezproblemowy. Polecam
pixel