Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Systemy mocujące

Systemy mocujące są niezbędne w wielu instalacjach. Wszelkie uchwyty i obejmy stosuje się do szybkiego mocowania rur, węży i kabli w różnych gałęziach przemysłu. Dzięki nim można łączyć i stabilnie utrzymywać rury o nierównych, zaokrąglonych lub zakrzywionych kształtach. Są zatem niezbędne do tworzenia wydajnych i niezawodnych systemów z dziedziny hydrauliki

Uchwyty do mocowania rur ? dlaczego warto je stosować?

Odpowiednio dobrane mocowania do rur wpływają na sprawność całej instalacji wodno-kanalizacyjnej w domu, ułatwiają jej montaż, zapewniają trwałość i bezpieczeństwo. Instalacje mogą działać lata, awarie nie występują, a użytkownik nie musi się martwić np. niefortunnym zalaniem domu. Na rynku dostępne są zarówno obejmy pojedyncze, jak i w zestawach.

Ważnymi aspektami przy zakupie, na które trzeba zwrócić uwagę, są rozmiar obejmy i średnica rury. Zbyt luźne zamocowanie rury w uchwycie sprawi, że instalacja będzie niestabilna. Z kolei zbyt ciasny montaż najprawdopodobniej doprowadzi do odkształcenia się rur.  Uchwyty do mocowania rur powinny być dobierane już na etapie planowania instalacji. W sytuacji konieczności budowania rozległych systemów warto zaprojektować cały rozkład obejm przy dłuższych fragmentach rur. 

Rodzaje mocowań do rur

Istnieje kilka rodzajów mocowań do rur. Uchwyt do rur PP stosuje się do systemów z tego samego materiału lub miedzianych. Te elementy są trwałe i odporne na działanie wyższych temperatur. Szczególnie nadają się do podtrzymywania rur w przypadku lżejszych instalacji. Z kolei obejmy metalowe wybierane są systemów o dużej masie, np. stalowych. Mogą one utrzymać większy ciężar, a bardzo często wyposaża się je w warstwę izolującą, która zarówno wygłusza instalację, jak i zapobiega niszczeniu się materiałów wskutek tarcia.

Jeśli instalacja biegnie w miejscu, gdzie może generowany przez nią hałas może przeszkadzać, warto zdecydować się na uchwyt do mocowania rur z gumą. Jest to stalowa obejma z wewnętrznym wygłuszającym kołnierzem. W sytuacji, gdy rurociągi stalowe będą doprowadzały wodę gorącą, polecany jest uchwyt z warstwą z pianki polietylenowej o znacznej wytrzymałości termicznej.

Większość obejm można montować poziomo lub pionowo do danej powierzchni. Instalacje w ścianach są możliwe dzięki kołkom rozporowym dopasowanym do obręczy. Uchwyty są przeznaczone do konkretnych systemów rur, dzięki temu nie wpływają w żaden sposób na ich działanie, a dodatkowo niwelują ryzyko ewentualnych uszkodzeń np. na skutek obciążenia.

Obejmy do mocowania rur w ofercie sklepu Terme.pl

W sklepie Terme.pl dostępna jest szeroka gama różnorodnych akcesoriów do instalacji hydraulicznych.  Oferta jest przygotowywana przez wybitnych ekspertów i fachowców. Wśród nich można znaleźć wysokiej jakości obejmy do mocowania rur popularnych producentów takich jak  NICZUK, ALNOR, DETAL-MET, HYDROLAND, KAN-therm i AGAFLEX. Znakomite, bezawaryjne, trwałe, wytrzymałe i solidne produkty  mają liczne certyfikaty i atesty. To tylko potwierdza, że są najlepszym wyborem dla każdego wymagającego inwestora lub instalatora.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1117 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-09
Warto tu kupować. Polecam
2024-06-09
Szybka realizacja zamówień.
pixel