Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Pompy obiegowe i grupy pompowe

Grupa pompowa to zespół urządzeń, który ułatwia optymalne wykorzystywanie energii i dba o właściwe działanie całości instalacji. Łączy pompę CO z kilkoma elementami armatury sterującej.

Kiedy wykorzystuje się pompy obiegowe?

Grupy pompowe skupiają w zwartą obudowę kilka sprzętów, które dzięki temu zajmują mniej miejsca, niż wtedy, gdyby były montowane oddzielnie. Pompa obiegowa CO (cyrkulacyjna) stanowi główny komponent grupy. Dodatkowe elementy to termometry, do kontrolowania temperatury zasilania i powrotu systemu, a także zawór odcinający i zawór zwrotny.

Pompa cyrkulacyjna wraz z grupą przydaje się w sytuacji, gdy instalacja jest podzielona na kilka obiegów grzewczych. Dzięki niej jest możliwe uruchomienie w jednej instalacji sprzętów, które wymagają różnorodnych parametrów czynnika grzewczego, np. tradycyjne grzejniki i ogrzewanie podłogowe wodne. 

Grupy pompowe i pompy centralnego ogrzewania cechuje możliwość szybkiego montażu. Dopasowana obudowa urządzenia ma świetną izolację podzieloną na tzw. sekcje ? akcesoria elektryczne znajdują się poza izolacją, a w razie potrzeby można uzyskać dostęp do wybranych części hydraulicznych grupy bez konieczności ściągania całości obudowy. 

W czym pomagają grupy pompowe?

Grupy pompowe i pompy obiegowe do CO przynoszą wiele korzyści. Jedną z zalet jest wysoka energooszczędność ? użytkownik ponosi mniej kosztów związanych z eksploatacją instalacji, dzięki izolowanej obudowie grupy, która ogranicza straty ciepła. Ponadto zespół urządzeń znajduje zastosowanie szczególnie w przypadku dużych domów, kiedy to domownicy mają co najmniej dwa rodzaje ogrzewania, wymagających pomniejszania i powiększania temperatury. Dzięki nim w każdym pomieszczeniu w budynku można ustawić optymalną temperaturę ? sterownik pompy CO zarządza jej pracą. Pompy obiegowe CO dbają o bezpieczeństwo i prawidłowe działanie całej instalacji. Tym samym jest to znakomite rozwiązanie dla tych, którzy chcą wspomóc działanie systemu ogrzewania w swoim domu.

Dobór pompy lub grupy pompowej do instalacji centralnego ogrzewania

Oczywiste jest, że tylko dobrze dopasowane komponenty grupy do CO zagwarantują bezproblemowe działanie systemu. Konstrukcja każdej grupy pompowej jest zależna od jej zastosowania i specyfiki instalacji, w której będzie pracować. Te czynniki mają główny wpływ na typ pompy, jej moc, przepływ czy wyposażenie w określone zawory (np. 3-drożny, 4-drożny, mieszający, automatyczny).

Pompy obiegowe i grupy pompowe w ofercie sklepu Terme.pl

W sklepie Terme.pl można spotkać wiele komponentów służących do wykonania ogrzewania. Wśród nich znajdują się pompy ciepła CWU, pompy CO energooszczędne, pompy obiegowe do centralnego ogrzewania itp. Wszystkie produkty cieszą się uznaniem wielu instalatorów i inwestorów z branży budowlano-remontowej. Pompy CO GRUNDFOS, AFRISO, GALMET, FERRO, LFP, WILO oraz wielu innych cenionych marek to wyroby solidnie wykonane, funkcjonalne i niezawodne. Atrakcyjne ceny proponowane przez sklep zachęcają do zakupów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1134 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
Jestem bardzo wdzięczny Panu z dz. Tech. za życzliwość i fachową pomoc w doborze niezbędnych elementów do montażu. Wartością dodaną był fakt, że telefonicznie odnalazł sklep z brakującym elementem w najbardziej dogodnej dla mnie lokalizacji. Dziękuję.
2024-06-16
Wszystko ok
pixel