Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Łączniki mosiężne (277)

Złączki mosiężne posiadają wszechstronne zastosowanie w technice instalacyjnej. Dzięki możliwości wykorzystywania ich w instalacjach miedzianych świetnie sprawdzają się m.in. jako złączki mosiężne do wody. To jednak nie wszystko - dowiedz się, jakiego rodzaju kształtki z mosiądzu możemy wyróżnić i czym różnią się od siebie poszczególne modele.

Złączki mosiężne do instalacji

Złączki mosiężne wykonywane są ze stopu miedzi i cynku. Może je pokrywać także dodatkowa warstwa chromu. Wyróżniają się długą żywotnością i dużą rozszerzalnością cieplną. Wytrzymują ciśnienie nawet do 8 barów. Niewątpliwą zaletą złączek mosiężnych jest także fakt, że nie ulegają korozji.

Złączki mosiężne można wykorzystywać w następujących instalacjach:

  • instalacje wodne,
  • instalacje ciepłownicze,
  • instalacje gazowe.

Dzieje się tak, ponieważ kształtki mosiężne są niezwykle uniwersalnym elementem montażowym. Dzięki swojej różnorodności pełnią w instalacjach rozmaite funkcje:

  • nadają kierunek instalacji,
  • łączą rury w linii prostej,
  • łączą rury o różnych średnicach,
  • tworzą lub scalają rozgałęzienia.

Poznaj poszczególne typy złączek mosiężnych do wody (i nie tylko) oraz ich praktyczne zastosowanie.

Kolana mosiężne

Kolanko to złączka mosiężna, która odpowiada za nadanie kierunku instalacji - trudno więc wyobrazić sobie jakikolwiek projekt bez tego rodzaju kształtek. Wśród kolanek mosiężnych możemy wyróżnić kolanko mufowe, mufowo-nyplowe, ścienne czy z zaprasowywaną końcówką.

Trójniki mosiężne

Trójniki mosiężne umożliwiają tworzenie w instalacjach rozgałęzień lub ich scalanie. W bardziej rozbudowanych i skomplikowanych projektach instalacyjnych konieczne staje się zastosowanie złączki mosiężnej z kilkoma wejściami, czyli właśnie trójnika. Ponadto, z jego pomocą można łączyć rury o różnej średnicy. W tym celu należy sięgnąć po trójnik redukcyjny.

Półśrubunek mosiężny

Półśrubunki mosiężne służą przyłączaniu do sieci takich urządzeń, jak wodomierze czy pompy. Co istotne, ten typ kształtek mosiężnych umożliwia tworzenie rozłącznych połączeń, co jest niebywale komfortowe i w wielu przypadkach - niezbędne. Dzięki ich zastosowaniu możliwe jest bowiem uniknięcie rozbiórki dużej części instalacji podczas np. awarii lub modernizacji.

Redukcja mosiężna

Głównym zadaniem redukcji mosiężnej jest zmniejszenie średnicy rur w instalacji. Ten rodzaj złączek mosiężnych wykorzystywany jest także do przyłączania różnych urządzeń (ciśnieniomierze, wodomierze). Wśród redukcji znajdziemy m.in. redukcje mufowo-nyplowe, redukcje wodomierzowe, czy redukcje zwykłe.

Nyple mosiężne

Nyple mosiężne kształtem przypominają rurkę z gwintami po obu stronach. Ten rodzaj kształtek mosiężnych służy do łączenia rur w linii prostej. Nyple mosiężne do lutowania posiadają jeden gwint zewnętrzny. Możemy także wyróżnić nyple mosiężne przepływowe (łączą rury o takiej samej średnicy) oraz nyple mosiężne redukcyjne (łączą rury o różnych średnicach).

Łączniki mosiężne w ofercie sklepu Terme.pl

W ofercie sklepu Terme.pl znajdują się kształtki mosiężne do wody takich producentów, jak SIZER, KELLER, KAN-therm, GIACOMINI czy HYDROLAND.

W asortymencie Terme.pl znajdą Państwo wszystkie, niezbędne podczas prac instalacyjnych, kształtki mosiężne o rozmaitym typie. Są nimi kolanka, nyple, redukcje, półśrubunki i trójniki.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1058 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Ok.
2024-05-19
Bardzo szybka i sprawna obsługa! Polecam.
pixel