Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 72H | Możliwość zakupu na RATY

Zestawy termostatyczne

Za regulację dopływu ciepła do grzejników odpowiadają zestawy termostatyczne, które używane są do instalacji centralnego ogrzewania w mieszkaniu. Składają się z głowicy, zaworu termostatycznego i odcinającego. Głowica umożliwia przepływ cieczy, która ogrzewa elementy grzewcze kaloryfera. Z kolei zawór odpowiedzialny jest za przepływ wody, który łączy rurę z wodą grzewczą z grzejnikiem. Zestawy termostatyczne do grzejników pełnią ważną funkcję w systemie grzewczym, ponieważ pozwalają na utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu.

  • 1
  • 2

Zestawy termostatyczne do grzejników - szybki i wygodny montaż

Montaż zestawów grzejnikowych nie jest najtrudniejszym zadaniem. Z pomocą instrukcji dołączonej do opakowania jesteśmy w stanie zamontować go samodzielnie. Należy pamiętać, że termostatyczne zestawy grzejnikowe posiadają swoją specyfikację. Przed ich zakupem sprawdź, czy zawory i głowice zostały odpowiednio dobrane do posiadanego kaloryfera. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na: wymiar gwintu lub wkładki zaworu termostatycznego, wielkości skosu trzpienia i rodzaju połączenia. Montaż zaworu termostatycznego zaczynamy od:

  • odkręcenia starego zaworu od grzejnika, a także rur doprowadzających wodę,
  • następnie dopasowujemy go  do gałązek kaloryfera,
  • przyłączamy,
  • odpowiednio uszczelniamy np. pakułami,
  • i dokręcamy zawór.

Następnie montujemy głowicę termostatyczną. Ważnym elementem podczas jej zakładania jest zwrócenie uwagi na otoczenie. Najważniejsze jest zapewnienie swobodnego przepływu powietrza - nie może zostać przysłonięta meblami, zasłonami itp, ponieważ będzie to powodować nieprawidłowy pomiar temperatury w danym pomieszczeniu. Po zagospodarowaniu odpowiedniej przestrzeni możemy przystąpić do montażu. Jeśli w pokrętle znajduje się blokada sprawdź w instrukcji sposób jej ustawienia, tak aby zakres regulacji grzejnika został prawidłowo zamontowany.

Zestawy termostatyczne w ofercie sklepu Terme.pl

Zestaw termostatyczny to praktyczny komplet urządzeń, który pozwala na oszczędne gospodarowanie energii cieplnej redukując przy tym koszty ogrzewania. Znacząco też wpływa na komfort właściwej temperatury w ogrzewanym pomieszczeniu. Jeśli szukasz odpowiedniego zestawu grzejnikowego, sprawdź naszą ofertę. Posiadamy zestawy termostatyczne ferro, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania, niezawodnymi parametrami zachowując przy tym atrakcyjny wygląd. W naszym sklepie znajdziesz pozostałe zestawy kątowe, proste i osiowe marek takich jak: KFA, LUXRAD i Hydrolat.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1188 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
Świetna obsługa i szybka realizacja. Super
2024-07-15
Bardzo szybko i sprawnie. Polecam.
pixel