Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Izolacja do sprzęgła hydraulicznego

Sprzęgła hydrauliczne to jeden z niezbędnych elementów systemów grzewczych, w których występują minimum dwa obiegi (ogrzewanie podłogowe, ogrzewanie ścienne itp.). Zastosowanie znajdują w instalacjach umiejscowionych głównie w nowoczesnym budownictwie (np. w domach jednorodzinnych, budynkach użyteczności publicznej, budynkach przemysłowych) lub podczas ich modernizacji Producenci proponują wiele wariantów tych urządzeń, jednak klienci najczęściej sięgają po sprzęgła hydrauliczne izolowane termicznie.

Izolacja do sprzęgła hydraulicznego ? czemu służy?

Sprzęgło hydrauliczne to urządzenie, którego celem jest rozdzielenie kilku obiegów występujących w danym systemie. Umożliwia ono właściwe zachowanie przepływów ciepła pomiędzy kotłem grzewczym a instalacją odbiorczą. Sprzęt tego typu jest pusty w środku, dlatego mogą one przebiegać w każdym kierunku. Jego budowa i cechy mają wpływ na odpowietrzanie i separację zanieczyszczeń. Praca sprzętu w dużej mierze zależy od pomp i zaworów.

Sprzęgła hydrauliczne gwarantują prawidłowe działanie całości instalacji oraz źródła ciepła. Izolacja do sprzęgła to szczególny dodatek do urządzenia. Jest to ocieplenie, dzięki któremu utrata ciepła z systemu może zostać ograniczona do minimum. Straty lub zyski energii w instalacjach są tym większe, im większe są różnice temperatur pomiędzy medium przepływającym przez nie a ich otoczeniem.

Izolacja do sprzęgła hydraulicznego jest zazwyczaj wykonana z tworzywa sztucznego, np. pianki polietylenowej lub pianki poliuretanowej. Pierwszy rodzaj najczęściej jest oferowany w postaci otulin, mat i płyt. Ich zakres wykorzystania waha się od ?50 do 110 stopni Celsjusza temperatury danego czynnika. Pianka ta powstrzymuje dyfuzję pary wodnej, a tym samym chroni sprzęt przed korozją. Dodatkowo ma również niską kurczliwość, funkcję akustyczną i jest odporna na substancje agresywne w średnich stężeniach. 

Izolacja ze spienionego poliuretanu to m.in. pianki i płyty. Stosuje się je dla temperatury instalacji od ?60 do 150 stopni Celsjusza. Zazwyczaj dodatkowo ma  warstwę ochronną i tłumi dźwięki. Montaż pianek z tworzywa sztucznego ułatwiają samoprzylepne taśmy i nity z tworzywa oraz nakładki aluminiowe skręcane drutem.

Czy izolowanie sprzęgła jest konieczne?

Izolacja sprzęgła hydraulicznego nie jest konieczna. Mimo to jednak warto w nią zainwestować, ponieważ przynosi wiele korzyści. Poza właściwościami termicznymi ma kilka dodatkowych zalet, m.in.:

  • chroni przed wysokimi temperaturami;
  • chroni przed korozją, wodą i wilgocią;
  • chroni przed obciążeniami dynamicznymi i statycznymi (podczas transportu, montażu itp.);
  • podnosi bezpieczeństwo pożarowe. 

Ograniczenie straty ciepła, dodatkowa zewnętrzna powłoka ochronna, niska waga, idealne dopasowanie i łatwość w montażu, to cechy, które z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagającego instalatora czy inwestora.

Izolacje do sprzęgieł hydraulicznych w ofercie sklepu Terme.pl

Terme.pl specjalizuje się w sprzedaży produktów z branży remontowo-budowlanej. Wśród akcesoriów do instalacji wodnych i kanalizacyjnych sklep proponuje sprzęgła hydrauliczne zarówno z izolacją, jak i bez. Urządzenia takich marek jak KELLER, AFRISO czy OVENTROP mają liczne certyfikaty i atesty oraz spełniają wymagania Unii Europejskiej. Są wykonane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Pozwalają zwiększyć wydajność systemów i usprawniają ich działanie. 

Sklep ma w swojej ofercie również izolacje do sprzęgieł, które można zakupić osobno. Inwestorzy i instalatorzy chętnie po nie sięgają w razie potrzeby. Wykonane z pianki izolacyjnej ograniczają straty ciepła. Izolacje te są najwyższej jakości, solidnie wykonane, trwałe i funkcjonalne. Znakomicie odgrywają swoją rolę. W sytuacji pojawienia się problemów podczas zakupów, eksperci Terme.pl chętnie służą poradą i profesjonalną obsługą. Szybka wysyłka i bezproblemowe zwroty w razie konieczności to kwestie, które doceni każdy klient. Atrakcyjne ceny to również jedna z najważniejszych zalet sklepu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1149 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-23
SZYBKA REALIZACJA I DOSTAWA
2024-06-22
Drugie zamówienie, wszystko szybko, sprawnie i profesjonalnie.
pixel