Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 72H | Możliwość zakupu na RATY

Ogrzewanie podłogowe elektryczne

Ogrzewanie podłogowe elektryczne to alternatywa dla rozwiązania wodnego. Może być stosowane jako jedyne źródło ciepła w całym domu i z pewnością sobie poradzi. Zapewni domownikom komfort cieplny i sprawi, że mieszkanie będzie wyglądało niepowtarzalnie bez żadnych rur czy tradycyjnych grzejników wiszących. To nowoczesna forma, którą wykorzystać można niemalże do każdego rodzaju posadzki w budynkach mieszkalnych i nie tylko.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe do domu i mieszkania

Ogrzewanie podłogowe doskonale nadaje się do każdego pomieszczenia. Zamontować je można bez problemu w sypialni, salonie, kuchni czy nawet łazience. Ułatwia to również fakt, że elektryczne ogrzewanie podłogowe z powodzeniem sprawdzi się pod takimi powierzchniami, jak m.in.:

  • płytki z naturalnego kamienia,
  • wykładziny dywanowe i PCV,
  • posadzki ceramiczne,
  • panele podłogowe.

Ten rodzaj podłogowego ogrzewania elektrycznego polega na umieszczeniu w podłodze mat lub przewodów grzejnych. Płynie przez nie prąd, który je rozgrzewa, ponieważ tworzone są z materiałów o specjalnym oporze elektrycznym. Ich temperaturę można łatwo regulować termostatem czy odpowiednimi czujnikami.

Zalety ogrzewania podłogowego elektrycznego

Największą zaletą ogrzewania elektrycznego podłogowego jest jego uniwersalność. Sprawdza się w każdym pomieszczeniu, niezależnie od rodzaju podłogi. To jednak tylko jedna z wielu mocnych stron tego rozwiązania. Warto zwrócić uwagę również na wygodę jego użytkowania. Steruje się nim w bardzo łatwy sposób, a układ sam gwarantuje optymalny rozkład ciepła. W odróżnieniu od zwykłych grzejników, oferuje ciepłe powietrze równomiernie rozchodzącego się po całym pomieszczeniu.

Ważna jest również trwałość oraz atrakcyjne warunki cenowe podłogówki elektrycznej. Wykorzystywane w tej technologii rozwiązania cechują się niską awaryjnością. Jednocześnie koszta ich serwisu i naprawy są stosunkowo niskie w porównaniu do innych systemów grzewczych. Decyzja o ogrzewaniu domu w ten sposób jest inwestycją na lata, bez konieczności z żadnych alternatyw.

Podłogówka elektryczna - możliwa do montażu w każdej chwili

Pierwszym krokiem przy montażu ogrzewania podłogowego elektrycznego jest ułożenie warstwy izolacyjnej, stworzonej z wysokiej jakości wełny mineralnej, styropianu czy poliuretanu. Następnie nakłada się izolację przeciwwilgociową (np. w formie folii polietylenowej). Na tej warstwie rozkładana jest siatka, do której przytwierdza się przewody grzewcze. Gdy system zostanie już w odpowiedni sposób rozłożony i unieruchomiony, można przystąpić do zalania go wylewką samopoziomującą lub zaprawą betonową. 

Ogrzewanie podłogowe elektryczne w ofercie sklepu Terme.pl

Decydując się na elektryczną podłogówkę, warto skorzystać z rozwiązań niezawodnych. Gwarantują je w najlepszych cenach producenci oferowani przez sklep Terme.pl. Znaleźć tam można tak znane marki, jak m.in. Meibes czy Salus. Na klientów czekają też inne, rozmaite rozwiązania produktowe, jak np. profesjonalne regulatory i sterowniki, ogrzewacze do wody i wszystko, co niezbędne podczas remontu domu. Co więcej, wszystko to dostępne jest w konkurencyjnych cenach, gwarantując jednocześnie wysoką trwałość i niezawodność.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1188 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-14
10/10 Polecam
2024-07-13
Towar zgodny z opisem, szybka dostawa. Polecam
pixel