Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Środki poślizgowe (5)

Współcześnie instalacje wodne i kanalizacyjne najczęściej montuje się przy pomocy rur PVC (polichlorek winylu) lub PP (polipropylen). Metoda łączenia przewodów na tzw. wcisk jest najpopularniejszym i najłatwiejszym sposobem montażu. Środki poślizgowe zdecydowanie pomagają w tych zadaniach.

Do czego stosuje się środki poślizgowe?

Dzięki środkom poślizgowym można szybko i prosto zespolić razem dwa elementy, a w razie konieczności zmienić ich położenie lub rozłączyć. Warto skorzystać z tych preparatów, gdyż dzięki nim tego typu praca staje się lekka i nie wymaga użycia dużej siły. Specjalistyczny środek poślizgowy może także wydłużyć żywotność rur. To sprawia, że ryzyko wystąpienia awarii danej instalacji znacznie się zmniejsza.

Przed przystąpieniem do pracy z rurami w pierwszej kolejności powinno się sprawdzić, czy ich końcówki są sfazowane. Nowe elementy są zazwyczaj fazowane fabrycznie, ale w przypadku, gdy rura została docięta, trzeba wykonać ten zabieg samodzielnie. Kształtki muszą być czyste i suche. Ponadto, wszelkie zarysowania na ich powierzchni mogą utrudnić montaż. Po przygotowaniu elementów należy nanieść środek poślizgowy do rur PCV na ich końce. Następną czynnością jest włożenie końca przewodu do kielicha. Substancje poślizgowe najlepiej stosować w sytuacji zarówno, gdy instalacja wodna lub kanalizacyjna jest budowana od nowa, jak i wówczas gdy sieć jest modernizowana i trzeba zdemontować stare elementy.

Preparaty tego rodzaju poza ułatwianiem montażu i demontażu rur z tworzyw sztucznych, pomagają także przy przeciąganiu kabli elektrycznych i impregnują gumowe elementy (np. uszczelki). Środek poślizgowy do rur ma wiele właściwości. Jest to produkt odporny na niskie i wysokie temperatury, dzięki czemu przewody są pod ochroną nawet w czasie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Poza tym likwiduje zjawisko deformacji i przecinania się uszczelek. Wysoka lepkość konsystencji substancji ułatwia pracę. Współczesne środki zazwyczaj nie podrażniają skóry dłoni, jednak zawsze należy zachować ostrożność w ich stosowaniu.

Środki poślizgowe w ofercie Terme.pl

Współpraca Terme.pl z renomowanymi producentami i dystrybutorami gwarantuje Klientom najwyższą jakość oferowanych towarów. Bogaty asortyment pozwala inwestorom i instalatorom na dokonywanie kompleksowych zakupów w jednym miejscu. Jest to bardzo ważne w branży budowlano-remontowej ze względu na zachowanie terminowości wykonywanych prac. Ponadto, wykwalifikowany personel sklepu zawsze służy fachową poradą i pomocą podczas składania zamówienia. Tym samym proces zakupów jest przyjemny i wygodny.


W sklepie, wśród oferty z zakresu chemii instalacyjnej można znaleźć środki poślizgowe. Preparaty znanych firm takich jak m.in. KELLER, czy AGAM są doceniane zarówno w kraju, jak i za granicą. Wszystkie produkty mają stosowne certyfikaty i atesty oraz deklaracje zgodności z normami Unii Europejskiej. Dzięki nim łączenie lub demontaż przewodów przebiega szybko, łatwo i przyjemnie, a żywotność elementów znacznie się wydłuża.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 837 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-19
Expresowa dostawa , towar zgodny z opisem,jakość ok.
2024-02-12
Szybka i sprawna realizacja zamówienia
pixel