Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Kotwy, dyble i haki

Mocowania budowlane to grupa materiałów, które są przeznaczone do łączenia ze sobą dwóch różnych elementów. Mogą to być wszelkie kotwy, haki, dyble, ale także kliny, czy wkręty. Wszystkie te artykuły można znaleźć w sklepie Terme.pl w atrakcyjnych cenach.

Kiedy stosujemy kotwy?

Kotwa to jeden z najpopularniejszych sposobów spojenia ze sobą elementów danej konstrukcji. Kotwy mogą być przytwierdzane do materiałów pełnych (np. beton) i miękkich (np. do piasku). Wyróżnia się takie rodzaje kotew jak: kotwy stalowe – służą do łączenia warstw murowanych ścian, są wykonane ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej, wśród nich są kotwy do spoin, kotwy wbijane i wkręcanekotwy chemiczne – masa żywiczna, która w połączeniu z elementem stalowym tworzy bardzo mocne i wytrzymałe wiązanie, nie wywierają one naprężeń i nacisku na ściany otworu, można je zastosować zarówno w nowym, jak i starym budownictwie, najczęściej używa się ich do materiałów pełnych (np. specjalne kotwy do betonu);kotwy do ziemi – są wbijane w grunt i pełnią rolę wsporników (np. wsporniki ogrodowe, wsporniki do pergoli, wsporniki do altan); przy utwardzonym gruncie używa się krótkich kotew, w przypadku miękkiego podłoża należy użyć produktów o długim zakończeniu.

Poszczególne rodzaje kotwy mają swoje szczególne przeznaczenie i w zależności od niego mogą mieć postać np. kołka, śruby lub zgiętego pręta. 

Kiedy stosujemy haki?

Szczególnym rodzajem mocowania są haki, na których można umieścić różne rzeczy. Wyróżnia się haki proste, okrągłe, oczkowe, trójkątne i z ząbkami. Współcześnie, te akcesoria mają nowoczesne wzornictwo oraz charakteryzują się bogactwem kolorów. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie – wykonanie z metalu sprawia, że są odporne na obciążenia i na długo zachowują swój oryginalny wygląd. Są szczególnie przydatne w przedpokoju, garderobie, łazience i kuchni. Są także niezbędne podczas prac wykończeniowych, a konkretnie podczas podwieszania elementów wykończeniowych i wyposażenia w metalowych konstrukcjach.  

Kiedy stosujemy dyble?

Dyble to śruby otoczone kołkiem rozporowym. Ich zasada działania polega na tym, że w chwili wkręcania śruby do otworu kołek puchnie i się blokuje. Tym samym łączenie staje się trwałe i solidne. Dyble mogą kotwić się w danym podłożu również poprzez skręcanie się w specjalny kształt, tzw. supeł. Wówczas również mocowanie jest bardzo stabilne. 

Kotwy, dyble i haki w ofercie Terme.pl

Terme.pl zajmuje się zaopatrzeniem w najwyższej jakości produkty popularnych i renomowanych firm w kraju i na świecie. Sklep charakteryzuje się kompleksową usługą na najwyższym poziomie, zarówno w zakresie doradztwa, jak i obsługi. Wykwalifikowany personel pomaga Klientowi na każdym etapie zakupów, a także chętnie doradza, jeśli wystąpią wątpliwości lub pojawią się pytania. Terme.pl ma w swojej ofercie szeroki asortyment materiałów służących do różnorodnych prac budowlano-remontowych. Wśród artykułów można znaleźć także kotwy stalowe, kotwy do betonu, dyble i haki, takich marek jak np. WALRAVEN. Produkty te są doceniane przez instalatorów, gdyż cechują się szczególną solidnością i starannym wykonaniem, a dzięki nim można wykonać trwałe połączenia.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1149 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-23
Ok
2024-06-23
SZYBKA REALIZACJA I DOSTAWA
pixel