Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Nawiertki do rurociągów

Nawiertki wodociągowe to jeden z podstawowych elementów wyposażenia systemów wodociągowych. Umożliwiają one podłączenie przyłączy domowych do rur sieciowych rozprowadzających lub do zabudowy np. zaworów odpowietrzających czy armatury kontrolno-pomiarowej. 

Gdzie znajdują zastosowanie nawiertki do PCV i PE?

Nawiertki wodociągowe służą do wykonania przyłącza z przewodów z tworzywa sztucznego przez nawiercenie otworu pod wysokim ciśnieniem. Są przeznaczone do systemów wodociągowych (woda do spożycia) i przemysłowych (ciecze technologiczne) z rur PVC lub PE. Jest to swego rodzaju opaska przyłączeniowa, która odgrywa rolę zaworu danego przyłącza. Dzięki niej nawiercanie rur może odbywać się zarówno z zastosowaniem specjalistycznego sprzętu, jak i bez niego.

Ze względu na zastosowanie największą popularnością cieszą się nawiertki wodociągowe do rur PE (polietylen) i PCV (polichlorek winylu). Tworzywa te wyróżniają się wysoką jakością i trwałością. Elementy z PVC czy PE tworzą dużo lżejsze konstrukcje niż produkty ze stali. Tym samym koszty transportu są niskie, a instalacje można szybciej wybudować. Inwestorzy wybierają PVC i PE również ze względu na ich bezawaryjność i brak konieczności przeprowadzania konserwacji.

Najważniejszą kwestią w montażu nawiertek jest sprawdzenie szczelności przyłącza. Aby dobrać odpowiednią opaskę wodociągową, trzeba zapoznać się z jej wymiarami i specyfikacją techniczną (maksymalna temperatura pracy, maksymalne dopuszczalne ciśnienie, zastosowane zabezpieczenia antykorozyjne itp.). Dzięki niej można  wykonać przyłącze, nie odcinając przepływu wody, a to wpływa na  szybkość i precyzje wszelkich prac montażowych.

Nawiertki do rurociągów w ofercie Terme.pl

Terme.pl to firma z wieloletnim doświadczeniem, której specjalność stanowi sprzedaż produktów do sieci wodociągowych zewnętrznych i wewnętrznych, instalacji gazowych czy elektrycznych.  Sklep bezustannie poszerza swój asortyment o wyroby wysokiej jakości, po to, aby nadążyć za potrzebami rynku. Atrakcyjne ceny, szybka wysyłka, bezproblemowe zwroty i pomoc fachowców to kolejne zalety Terme.pl.

Nawiertki wodociągowe do rur PCV i PE ofercie sklepu wyróżniają się wysoką wytrzymałością, niezawodnością i solidnym wykonaniem. Są polecane przez liczne grono specjalistów z branży budowlano-remontowej. Produkty te pozwalają na budowanie sprawnych i szczelnych połączeń sanitarnych wszelkiego typu. Towary takich renomowanych marek jak np. ANWOOD są doceniane przez instalatorów i inwestorów już od wielu lat, a branżowe wyróżnienia komponentów instalacyjnych są tylko potwierdzeniem ich wyjątkowej jakości.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1149 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-23
Jak najbardziej POLECAM. Szybko i profesjonalnie.
2024-06-23
Świetny kontakt, wszystko bardzo sprawnie
pixel