Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Elementy, kanały i kształtki

Do wykonania prawidłowo działającej klimatyzacji i wentylacji potrzebne są liczne elementy instalacji wentylacyjnej. Gwarantują one bezpieczną i długotrwałą pracę każdego systemu, który jest bardzo ważny dla zapewnienia świeżego powietrza o optymalnej temperaturze. Zła wentylacja może odpowiadać za problemy zdrowotne mieszkańców lub pracowników, wtedy, gdy powietrze w pomieszczeniach jest zbyt wilgotne, co przyczynia się do powstawania bakterii i grzybów.

Elementy instalacji wentylacyjnej w ofercie Terme.pl

W ofercie Terme.pl są różnego rodzaju kształtki wentylacyjne przeznaczone do tworzenia systemów wentylacyjnych w zabudowie domowej i w budynkach użyteczności publicznej. Wśród nich można wyróżnić m.in.:

  • łączniki ? sprawnie łączące poszczególne kanały wentylacyjne;
  • kolana ? umożliwiające zmianę kierunku prowadzenia instalacji;
  • odgałęzienia ? pozwalające na tworzenie kolejnych kierunków przewodów w systemie wentylacyjnym;
  • anemostaty ? służące do regulacji przepływu powietrza i ciśnienia w pomieszczeniach oraz stabilizujące warunki w pomieszczeniach, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się zarazków i bakterii;
  • przepustnice ? umożliwiające regulację i odcinanie dopływu powietrza w instalacjach wentylacyjnych; 
  • zwężki ? łączące kanały wentylacyjne o różnych średnicach.

Przewody różnego rodzaju, takie jak np. przewody aluminiowe czy rury stalowe także są jednym z najważniejszych części składowych sieci. Właściwie dobrane pozwalają na wieloletnią i bezproblemową eksploatację. Istotną funkcję mają zawory nawiewne. Przy ich pomocy świeże powietrze jest dostarczane do wnętrza budynku. Odwrotnie działają zawory wywiewne, które odprowadzają zużyte powietrze z budynku. Oba typy zaworów do działania potrzebują prawidłowo skonstruowanej instalacji wentylacyjnej. Czerpnia powietrza to element końcowy systemu wentylacji. Dzięki niej sieć pobiera czyste powietrze z zewnątrz, a także zabezpiecza kanał wentylacyjny przed deszczem, śniegiem i innymi zanieczyszczeniami (np. owady, liście). Z kolei wyrzutnia powietrza działa w odwrotny sposób ? zużyte powietrze jest usuwane poza budynek. Do zasłonięcia otworu wentylacyjnego w ścianie lub suficie służy kratka. W zależności od preferencji można wybrać m.in. kratkę aluminiową, z żaluzją, sufitową lub ścienną.

Terme.pl to firma z wieloletnim doświadczeniem, która za priorytet stawia sobie zadowolenie klienta. Aby zapewnić mu szeroki wybór komponentów instalacyjnych do systemów klimatyzacji i wentylacji, oferuje produkty najwyższej jakości renomowanych marek takich jak np. ALNOR, DOSPEL, VASCO, HEATPEX czy SPIROFLEX. Oprócz znakomitych parametrów technicznych mają także liczne certyfikaty i atesty bezpieczeństwa.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1123 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-12
szybko ok
2024-06-09
Wszystko OK. Szybko i zgodnie z zamówieniem. Polecam.
pixel