Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Łączniki miedziane (230)

Kształtki (łączniki) to niezbędny element w konstruowaniu każdej instalacji miedzianej. Mogą w niej pełnić rozmaite funkcje - zmieniać bieg kierunku instalacji, tworzyć rozgałęzienia oraz spajać rury o różnych średnicach. Trudno więc wyobrazić sobie wykonanie jakiejkolwiek sieci bez łączników miedzianych takich, jak kolana, trójniki, czy nyple. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj je bliżej.

Kształtki miedziane do instalacji wodnych, gazowych i grzewczych

Kształtki miedziane są wykorzystywane w różnych typach instalacji: wodnych, gazowych i grzewczych. Jest to możliwe dzięki szerokiemu wyborowi złączek miedzianych, które (w zależności od swojej budowy i kształtu) posiadają rozmaite zastosowania i właściwości. Poznaj charakterystykę poszczególnych produktów.

Kolana miedziane

Kolanka to kształtki miedziane, które pozwalają na zmianę biegu kierunku instalacji. Dzięki nim możliwe jest więc tworzenie funkcjonalnych instalacji.

Kolana miedziane sprawdzają się w prowadzeniu przewodów wzdłuż ścian, umożliwiają także mocowanie grzejników, kabin prysznicowych, czy umywalek w dowolnym miejscu.

Trójniki miedziane

Trójniki to złączki miedziane z wejściem na trzy rury. Pozwalają więc zarówno przedłużyć przewód, jak i stworzyć rozgałęzienie w instalacji. To rozwiązanie wykorzystywane w sytuacji, gdy instalacja jest rozprowadzana w kilku pomieszczeniach.

Łuki miedziane

Łuki to kształtki miedziane, które łączą rury pod kątem 45 lub 90 stopni. Mimo swojego niepozornego wyglądu, są niezbędne w prawidłowym poprowadzeniu przewodów. Co istotne, łuki miedziane mogą być jedno - lub dwukielichowe.

Redukcje miedziane

Redukcje to rodzaj złączek miedzianych, których zadaniem jest połączenie rur o różnych średnicach. Wyróżniamy mufy redukcyjne, trójniki redukcyjne oraz nyple redukcyjne. Dzięki ogromnemu zróżnicowaniu kształtek miedzianych możliwe jest poprowadzenie instalacji nawet w trudno dostępnych miejscach.

Nyple miedziane

Złączki skręcane do miedzi posiadają po obu stronach gwinty. Są nimi nyple, które przypominają kształtem gwintowaną zewnętrznie rurkę. Używa się ich w celu połączenia ze sobą rur o różnych średnicach, rozdzielenia przepływu lub zmiany jego kierunek.

Kształtki miedziane do lutowania to najbardziej wytrzymały i szczelny sposób łączenia rur - jest jednak nierozbieralny. Natomiast kształtki miedziane gwintowane wykorzystuje się w sytuacjach, gdy lutowanie jest niewskazane, a sięgnięcie po kształtki miedziane zaciskowe niemożliwe. Złączki miedziane gwintowane przydają się również podczas łączenia rur wykonanych z różnych rodzajów metalu.

Zalety złączek miedzianych

Złączki miedziane to łatwy sposób na sprawne łączenie poszczególnych elementów instalacji według nawet najbardziej skomplikowanego projektu. Jakie jeszcze zalety kształtek miedzianych możemy wymienić:

  • znaczne zmniejszenie nakładu pracy montera,
  • łatwy i estetyczny montażu,
  • możliwość obycia się bez lutowania,
  • długa żywotność sieci z prawidłowo założonymi kształtkami,
  • możliwość szybkiego usunięcia ewentualnej awarii.

Łączniki miedziane w ofercie sklepu Terme.pl

W ofercie sklepu Terme.pl dostępne są różnego rodzaju łączniki miedziane wykorzystywane w łączeniu rur i budowie instalacji miedzianych. Kształtki miedziane w Terme.pl dostarcza IBP - renomowany producent znany z wysokiej jakości i niezawodności swoich produktów miedzianych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1058 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Bardzo miła i kompetentna obsługa. Bardzo dobry kontakt ze Sprzedającym. Przesyłka dostarczona ekspresowo zgodnie z zamówieniem. Polecam zakupy w tym sklepie.
2024-05-17
Polecam
pixel