Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Do kotłów gazowych atmosferycznych

Kominy stalowe dostosowane do kotłów gazowych atmosferycznych gwarantują ich odpowiednią pracę i sprawne odprowadzanie spalin. Optymalizują warunki pracy pieców, gwarantując zarówno wydajność, jak i bezpieczeństwo użytkowania. Dostępne są w wariantach jedno- jak i dwuściennym. Montować je można natomiast w środku oraz na zewnątrz, bez obaw o negatywne działanie warunków atmosferycznych czy kwaśnych produktów spalania.

Kominy stalowe do kotłów gazowych atmosferycznych

Wybierając stalowe kominy, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów. Przede wszystkim mowa tu o takich parametrach jak: 

  • kwasoodporność rury, 
  • średnica wewnętrzna, 
  • długość komina, 
  • wariant jedno- lub dwuścienny, 
  • umiejscowienie. 

Jaka średnica i długość komina do kotła atmosferycznego?

Kominy dymowe stalowe należy dobierać pod względem ich długości i średnicy w odniesieniu do rodzaju kotła. Mogą to być urządzenia z otwartą lub zamkniętą komorą spalania. W przypadku pierwszych z wymienionych, komin powinien być dość wysoki - zalecane są rozwiązania o minimalnej długości 4-5 metrów. Ich średnica powinna wynosić co najmniej 12 cm. 

Co z piecami wyposażonymi w zamkniętą komorę spalania? Zwykle mają one dodatkowy wentylator odpowiedzialny za prawidłowy przepływ spalin i powietrza. Dzięki temu przewód kominowy może być w tym przypadku dość krótki lub wyjątkowo długi. Akceptowane są też węższe rozwiązania. 

Kominy stalowe jednościenne i dwuścienne

Kominy stalowe przybierają dwie główne formy: jedno- i dwuścienną. Pierwsza z nich wykorzystywana jest zarówno w zabudowanych kominach zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Nie ma dodatkowej izolacji i dysponuje mniejszą średnicą. Dzięki temu wykorzystywana jest nawet w starych kominach dymowych, nie dopuszczając do utraty przepływu powietrza. Wykorzystywana jest także do konstrukcji modernizowanych. Popularność zapewnia jej niska cena, dzięki której cała inwestycja modernizacji systemu odprowadzania spalin z kotła staje się znacznie tańsza. 

Kominy stalowe zewnętrzne mają formę dwuścienną i są wyposażone zwykle w izolację sięgającą 30-50 mm. Dzięki niej mogą być instalowane na zewnątrz samodzielnie, bez potrzeby wykorzystywania murowanych kominów w formie ich obudowy. Chronią system przed wychładzaniem oraz przegrzewaniem. 

Kominy stalowe do kotłów gazowych atmosferycznych w ofercie sklepu Terme.pl

Jak poznać najwyższej jakości produkty? Cena stalowych kominów zewnętrznych nie jest jedynym wyznacznikiem. Grunt to sięgać wyłącznie po rozwiązania uznanych producentów, takich jak JUNKERS czy SPIROFLEX. Znaleźć je można w bogatej ofercie sklepu Terme.pl. Ponadto na klientów czeka tu szereg innych produktów z zakresu hydrauliki, ogrzewania i nie tylko, jak np. instalacje solarne czy separatory. 

Dlaczego sprawdzone marki to najlepsze rozwiązania? Wszystko dzięki doskonałemu stosunkowi ich cen do jakości. Zyskuje się w ten sposób kominy stalowe i inne produkty wykonane z najwyższej jakości materiałów - trwałe, funkcjonalne i łatwe w montażu. To inwestycja na całe lata, która szybko zacznie przynosić domownikom znaczne korzyści.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1149 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-23
Szybka wysyłka towar zgodny z opisem, polecam
2024-06-23
Świetny kontakt, wszystko bardzo sprawnie
pixel