Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Zawory odpowietrzające (24)

Zawory odpowietrzające odpowiadają w instalacjach grzewczych oraz wodnych za odprowadzenie powietrza. Podczas zapowietrzenia dochodzi do obniżenia ciśnienia - skutkuje to mniejszą wydajnością pracy grzejnika. Wpływa też to na pojawienie się korozji i usterek w systemach grzewczych. Usunięcie powietrza jest zatem bardzo ważne, aby zapewnić prawidłową pracę instalacji, którą zagwarantują nam dobrze dobrane odpowietrzniki.

Zawory odpowietrzające do instalacji

Zawory odpowietrzające CO przystosowane do instalacji grzewczej montuje się przy kaloryferach i również kotłach grzewczych. Na rynku dostępne są dwa modele odpowietrzników, w tym ręczny i automatyczny. Odpowietrzniki automatyczne blokują otwórz odpowietrzający za pomocą kulki, która pełni rolę funkcji pływaka. Mianowicie im więcej powietrza przedostanie się do zaworu, tym bardziej opada poziom wody, a wraz z nim pływak. W ten sposób otwierany jest zawór odpowietrzający. Wraz ze zmniejszeniem poziomu powietrza następuje wzrost poziomu wody co skutkuje zamknięciem tworu. W niektórych przypadkach czasem odpowiedzialna jest za to dźwignia połączona z pływakiem.

Powietrze znajdujące się wewnątrz instalacji wodnej odprowadzającą ciepłą wodę użytkową stanowi również poważne zagrożenie dla rurociągów, pomp i armatur. Aby nie dopuścić do uszkodzenia najważniejszych elementów instalacji, należy zaopatrzyć się w zawory odpowietrzające do cwu, dzięki którym zabezpieczymy naszą instalację.

Odpowietrznik automatyczny czy ręczny?

Popularnym rozwiązaniem jest odpowietrznik ręczny, który możemy spotkać w większości dzisiejszych instalacjach. Ten rodzaj odpowietrznika cechuje się niewielkimi rozmiarami i łatwym montażem - wystarczy go przykręcić, aby mógł wykonywać swoje zadanie. Dzięki niewielkiej obudowie możemy zamontować go w różnych pozycjach oraz miejscach. Zapewnia bezawaryjną pracę na długie lata. Warto też mieć na uwadze, że ten rodzaj odpowietrznika cechuje się niską wydajnością. Dlaczego? Jest przeznaczony wyłącznie do miejscowego odpowietrzania pojedynczych kaloryferów.

Drugim rodzajem są zawory odpowietrzające automatyczne zapewniające ciągłą dostawę ciepła do poszczególnych pomieszczeń. Zapewnia odpowietrzenie nie tylko pojedynczych grzejników, ale całego systemu grzewczego. Jest bezobsługowy - wystarczy go zamontować a resztę zrobi już za nas. To wygodne rozwiązanie, jednakże odpowietrzniki automatyczne są bardziej narażone na awarię.

Zawory odpowietrzające w ofercie sklepu Terme.pl

W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę zaworów i głowic, w tym odpowietrzniki do instalacji grzewczej oraz wodnej. Posiadamy zawory odpowietrzające do CO ręczne od producentów takich jak: Hydrolant, Flovent oraz Ferro. Dysponujemy również odpowietrznikami automatycznymi marek Afriso, Flamco, Flexvent, Herz, które zagwarantują Ci komfort w ich użytkowaniu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 982 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-17
Realizacja zamówienia przebiegła bez problemów. Polecam!
2024-04-15
Profesjonalni
pixel