Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Kominy

Kominy pełnią niezwykle istotną funkcję w różnego typu budynkach. Dostarczają ciepło zarówno do bloków mieszkalnych, jak i obiektów komercyjnych, przemysłowych czy publicznych. Muszą być trwałe oraz niezawodne, by gwarantować bezpieczeństwo mieszkańcom oraz użytkownikom. Jednocześnie ich działanie powinno być ergonomiczne, efektywne, a przy tym przyjazne dla środowiska i pozwalające na oszczędność pieniędzy. Wszystko to jest możliwe, konieczne jest natomiast sięgnięcie po kominy stalowe najwyższej jakości, oferowane przez renomowanych producentów.

Kominy do kotłów centralnego ogrzewania

Kominy do kotłów CO cechują się znaczną różnorodnością. Związane jest to z faktem podziału tych rozwiązań grzewczych na wiele kategorii, w zależności od rodzaju spalanego paliwa, sposobu spalania, temperatury ogrzewanej wody, mocy cieplnej czy paliwa.

Zawsze kominy powinny być wyposażone też w kanały umożliwiające im sprawne wykonywanie oczekiwanych od nich zadań. Odpowiednio dobrana powinna być ponadto ich wysokość i średnica. W budynkach w Polsce stosowanych jest wiele rozmaitych rozwiązań grzewczych, a wszystkie cechować się muszą najwyższymi normami bezpieczeństwa oraz wysoką efektywnością.

Kominy do kotłów gazowych

Do rozwiązań gazowych wykorzystywane są m.in. kominy do kotłów kondensacyjnych.  Ich wybór powinien przede wszystkim opierać się na doborze odpowiednich wymiarów oraz wykorzystanych przy produkcji technologii. Zagwarantuje to prawidłowe działanie całego układu, jego szczelność oraz efektywność działania. Dobrze sprawdzają się tu kominy do kotłów z zamkniętą komorą spalania, gdyż właśnie takie są standardem technicznym wykorzystywanym w przypadku urządzeń gazowych kondensacyjnych.

Polecane są w tym przypadku kominy z kwasówki, czyli specjalnej stali cechującej się najwyższą odpornością na działanie wszelkich substancji żrących. Co więcej, rozwiązania te mają warstwę izolacyjną, zabezpieczająca cały układ przed wychładzaniem. Sprawia to, że montowane mogą być zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnętrznych ścianach budynku. W obu przypadkach gwarantują natomiast równie wysoką trwałość i niezawodność.

Kominy do kotłów na paliwa stałe

Kominy stalowe do kotłów na paliwo stałe przybierają rozmaite formy. Zawsze natomiast muszą być dostosowane do konkretnego urządzenia grzewczego. Zalecane jest przeprowadzenie szczegółowej analizy rzeczywistych parametrów jego pracy i dobranie do nich produktu o odpowiednich parametrach. Odpowiadać mu powinien zarówno pod względem długości, jak i średnicy.

Warto również, by wybrane urządzenie było odporne na szkodliwe oddziaływanie produktów spalania. Zwrócenie uwagi na te kwestie zapewni bezawaryjne działanie układu przez wiele lat. W przypadku tego typu kominów stalowych najczęściej wykorzystywane są rozwiązania żaroodporne i odporne na kondensację. Często wybór pada też na produkty z ceramiki, których zewnętrzna powłoka może być wykonana np. z betonu lub innego, trwałego materiału.

Kominy do kotłów olejowych i gazowo-olejowych

W przypadku rozwiązań olejowych oraz gazowo-olejowych sprawdzają się kominy z kwasówki. Ma to związek z faktem, że spaliny z oleju opałowego zawierają kwas siarkowy. Ten z kolei przyśpiesza zachodzenie procesów korozyjnych. Aby więc system pozostał w pełni bezpieczny, konieczne jest wykorzystanie produktów kwasoodpornych. Zazwyczaj wskazane jest, by miały one ok. 5 metrów wysokości. W przypadku komina do kotła kondensacyjnego olejowego dobrym rozwiązaniem będzie też wybór oferty z kanałem doprowadzającym powietrze niezbędne przy procesie spalania oraz spalinowym.

Kominy w ofercie sklepu Terme.pl

Wybierając odpowiednie kominy, należy przede wszystkim kierować się rodzajem posiadanego kotła. Istotne jest natomiast również sięgnięcie wyłącznie po produkty od znanych i cenionych producentów. Stanowi to gwarancję wysokiej jakości wykonania elementów, a także ich trwałości oraz niezawodności. W ofercie sklepu Terme.pl znalazły się rozwiązania tak cenionych marek, jak m.in.: Immergas, Jeremias, Junkers, Kratki.pl oraz Spiroflex. Wszyscy wskazani producenci oferują swoim klientom najlepsze kominy w przystępnych, atrakcyjnych cenach. To inwestycja na lata, gwarantująca oszczędności i poczucie bezpieczeństwa.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1123 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-15
Zamówienie dosyć szybko dostarczone, jestem zadowolona
2024-06-09
100 procent pozytyw
pixel