Ogrzewanie
Skuteczne ogrzewanie domu jest podstawą zdrowia i komfortu termicznego jego mieszkańców. Bardzo ważne są także jego koszty, gdyż w okresie zimowym znaczna większość wydatków jest związana z energią cieplną. Wybór odpowiedniego urządzenia i paliwa może być trudny, dlatego warto dowiedzieć się więcej o możliwościach proponowanych przez Terme.pl.
Ogrzewanie – zadbaj o swoje ciepło
Na rynku dostępne są różne urządzenia wykorzystywane do ogrzewania domów. Różnią się one kilkoma kwestiami, np. systemem grzewczym czy rodzajem paliwa, jakim są zasilane. Już przy projekcie instalacji należy zasięgnąć fachowej opinii co do sposobu ogrzewania danego budynku. Wybór zależy m.in. od grubości ścian, rodzaju okien, typu izolacji, czy jego wielkości. Na podstawie tych danych można dobrać właściwe urządzenie grzewcze oraz jego moc.
Odpowiednia temperatura w domu jest bardzo ważna dla zachowania komfortu termicznego domowników i przyjmuje się, że powinna wynosić 18-22 stopni Celsjusza. Instalując nowe urządzenie, trzeba dokładnie zapoznać się z jego instrukcją, parametrami i zaleceniami producenta, aby móc szybko opanować umiejętność efektywnego ogrzewania domu. Współcześnie na rynku dostępne są m.in. aplikacje na smartfona i regulatory pokojowe, za pomocą których można zaplanować pracę całej instalacji.
Ogrzewanie w ofercie Terme.pl
Żaden dom nie może funkcjonować bez wydajnego ogrzewania. Ze względu na spore zapotrzebowanie w miesiącach zimowych, warto zainwestować w jak najlepsze urządzenia i akcesoria do ogrzewania, takie jak np. grzejniki, kotły, zasobniki, czy sterowniki. W Terme.pl można znaleźć wszystkie potrzebne artykuły, dlatego sklep ten jest doceniany przez inwestorów i instalatorów.
Ogrzewanie na paliwo stałe
Wszelkie piece na węgiel, pellet, czy ekogroszek są chętnie wybierane jako możliwość ogrzewania budynków. Najpopularniejszym typem kotła CO są piece węglowe. Charakteryzuje się on stosunkowo niską ceną zakupu i brakiem konieczności przeprowadzania częstych kontroli technicznych. Najnowsze kotły mają bardzo dobre parametry grzewcze i posiadają nowoczesne podajniki, dzięki którym całodobowo i bezobsługowo dokładana jest dawka paliwa do kotła. Dużym zainteresowaniem cieszą się piece na pellet i ekogroszek, ponieważ cechują się one niewielkimi kosztami eksploatacji i są ekologiczne.
Ogrzewanie gazowe
Jednym z najczęściej wybieranych sposobów ogrzewania jest gaz. Jego główną zaletą jest brak konieczności ciągłego kontrolowania stanu spalania, jak w przypadku pieca np. na węgiel. Ponadto, kocioł gazowy daje możliwość utrzymania stałej temperatury w pomieszczeniach. Niewątpliwym plusem jest estetyka i prostota samego urządzenia – nie trzeba martwić się o zanieczyszczenia wnętrza, dlatego w przypadku, gdy dom jest mały, a właściciel nie może wydzielić osobnej kotłowni, taki piec może zostać zamontowany w łazience lub kuchni.
Ogrzewanie elektryczne
Aktualnie jedną z najrzadziej wybieranych opcji jest centralne ogrzewanie elektryczne. Grzejniki podłączone są do prądu i czerpiąc energię elektryczną, oddają ciepło swoją powierzchnią. Należy jednak pamiętać, że nowoczesne kaloryfery to już nie tylko element instalacji grzewczej, lecz również wyjątkowa dekoracja dla pomieszczenia. Poza tym, zdecydowaną zaletą elektrycznego systemu centralnego ogrzewania jest bezpieczeństwo i komfort użytkowania.
Ogrzewanie płaszczyznowe
Ogrzewanie płaszczyznowe to ekonomiczny sposób zapewnienia ciepła w domu. Jego instalacja w podłodze, ścianie, czy suficie sprawia, że całe płaszczyzny oddają energię cieplną i ogrzewają dane pomieszczenia. Taki sposób grzewczy ma przeciwdziałać stratom ciepła. Ponadto, istnieje możliwość zamiany tego typu ogrzewania na układ chłodzenia płaszczyznowego, co jest dużym atutem danego systemu, szczególnie latem.
Pompy ciepła i instalacje solarne
Zarówno pompy ciepła, jak i instalacje solarne nie wytwarzają ciepła, tylko je pozyskują, a następnie podnoszą temperaturę powietrza poprzez rozprowadzanie energii cieplnej po całym domu. Pompy ciepła i instalacje solarne charakteryzują się dużym początkowym nakładem finansowym potrzebnym do ich zakupu i montażu, jednak tego rodzaju inwestycje zwracają się w ciągu kilku lat, gdyż koszty ich eksploatacji są wyjątkowo niskie. Poza tym są praktycznie bezobsługowe, nie wymagają częstych przeglądów i są przyjazne środowisku.