Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 72H | Możliwość zakupu na RATY

Do kotłów na paliwa stałe

Rury żaroodporne do komina wykazują się wyjątkową odpornością na negatywne czynniki, które mogą występować w kominie. Ich odpowiedni dobór umożliwia optymalizację procesu grzewczego i dostosowanie jego efektów do wymagań dzisiejszych przepisów. Dotyczy to zarówno nowego budownictwa, jak i modernizację istniejącego już komina zgodnie z obowiązującymi normami. Jest to działanie sprzyjające zarówno środowisku, jak i bezpieczeństwu oraz wydajności całego procesu.

Kominy ze stali żaroodpornej do kotłów na paliwa stałe

Kominy do kotłów na paliwa stałe muszą być dostosowane do pracy w podciśnieniu. Metoda ta jest powszechnie stosowana, gwarantuje bowiem, że proces spalania przebiegnie prawidłowo. Aby jednak odbywało się to w pełni bezpiecznie i efektywnie, niezbędne jest wykorzystanie odpowiednich rozwiązań. Mowa tu o rurach żaroodpornych, których jednocześnie nie dotykają problemy z korozją czy wilgocią.

Jakie parametry powinny mieć rury żaroodporne do komina?

Rury kominowe żaroodporne zawsze muszą być dostosowane do konkretnego rozwiązania. Przyjmuje się, że wkład do kominów żaroodpornych powinien mieć ścianki o grubości od 0,8 mm do 1 mm. Zaleca się również, by był wykonany ze stali żaroodpornej w gatunku 1.4828.

Jednocześnie należy pamiętać, że ostateczna decyzja zawsze być podejmowana  w oparciu o rzeczywiste parametry danego urządzenia. Rury owalne żaroodporne powinny zostać dopasowane do konkretnej sytuacji, najlepiej na podstawie opinii wydanej przez doświadczonego specjalistę.

Dobranie odpowiednich parametrów rur jest szczególnie ważne w przypadku dostosowywania starego komina do nowego kotła. W takiej sytuacji przed wkładem kominowym stoi szczególnie trudne zadanie sprostania nowym wymaganiom technicznym. Aby to się udało, wskazane jest wybranie produktów odpornych na wysokie temperatury oraz korozję chemiczną. Ważny jest też prawidłowy montaż całego układu, co znacząco ułatwia zakup kompletu elementów u jednego producenta.

Rury kominowe żaroodporne - czy wymagają zabudowy?

Rury stalowe żaroodporne służą do zabezpieczenia komina, który w większości przypadków stanowi właśnie ich zabudowę. Sięgają grubością zwykle 1 mm i są odporne nawet na ekstremalnie wysokie temperatury rzędu 600 stopni Celsjusza. Aby jednak działały prawidłowo, niezbędne jest ich odpowiednie umiejscowienie.

Należy pamiętać, że rury stalowe muszą mieć wymiary ściśle dopasowane do komina, w którym będą działać. Prawidłowo zamontowane są w stanie spełniać swoje zadanie przez długie lata. Dzięki temu wykorzystywane są przede wszystkim w:

  • zabudowie szeregowej,
  • domach wolnostojących,
  • blokach mieszkalnych,
  • budynkach przemysłowych,
  • nieruchomościach komercyjnych.

Kominy żaroodporne do kotłów na paliwa stałe w ofercie sklepu Terme.pl

Wybierając kominy stalowe żaroodporne, warto sięgać wyłącznie po rozwiązania od sprawdzonych producentów. Sklep Terme.pl ma w swojej ofercie propozycje od liderów na rynku, takich jak m.in. JEREMIAS, Kratki.pl czy SPIROFLEX. W naszym sklepie zakupisz również grzejniki, ogrzewacze wody, kotły, piece i wiele innych wysokojakościowych produktów w atrakcyjnych i konkurencyjnych cenach.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1188 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-15
Bardzo szybko i sprawnie. Polecam.
2024-07-13
Szczerze polecam. Bardzo dobry kontakt ze sprzedającym. Przesyłka dostarczona w umówionym terminie.
pixel