Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Pompy wodne | Akcesoria do pomp wodnych

Pompy wodne to urządzenia służące do przepompowywania wody z jednego miejsca do drugiego. Przydatne są zarówno w przemyśle, jak i w domu - wykorzystuje się je do zasilania wodą domowej sieci wodociągowej czy na przykład systemu ogrzewania podłogowego. Niektóre z pomp do wody montuje się w łazienkach przy umywalce, WC, prysznicu czy bidecie, a innych używa się do nawadniania ogrodu. W zależności od potrzeb, w naszym sklepie internetowym dostępne są różne rodzaje pomp do wody czystej i brudnej, pompy przemysłowe, a także różnego rodzaju akcesoria do pomp.

Pompy do wody czystej

Pompy do wody czystej to rodzaj pomp stosowanych w hydraulice do przepompowywania wody o niskiej zawartości zanieczyszczeń. Woda ta może pochodzić z różnych źródeł - wodociągów, studni czy zbiorników wodnych. Działanie pompu do wody czystej opiera się na zasadzie ssania wody z zasobnika, a następnie przepompowania jej przez rurę lub węża do miejsca przeznaczenia. 

Wśród pomp do wody czystej wyróżnić można m.in. takie rodzaje, jak pompa ciśnieniowa, pompa do wody hydroforowa, pompa zanurzeniowa czy pompa powierzchniowa. W zależności od zastosowania, pompy te mogą mieć różną wydajność oraz ciśnienie, co wpływa na ich efektywność w przepompowywaniu wody. Niektóre z pomp do czystej wody posiadają wbudowane filtry, które zatrzymują zanieczyszczenia i chronią pompę przed uszkodzeniem. 

Pompy głębinowe i zanurzane

Pompy głębinowe i zanurzane są to urządzenia, które służą do pompowania wody z głębszych źródeł, takich jak studnie, szyby, zbiorniki, rzeki czy jeziora. Mogą być wykorzystywane do zaopatrywania gospodarstw domowych w wodę lub do nawadniania pól, ogrodów i upraw. 

Pompy zanurzane (inaczej zwane zatapialnymi albo zanurzeniowymi) umieszcza się bezpośrednio w wodzie, a pompowanie odbywa się poprzez ssanie wody do pompy, która następnie przepompowuje ją na powierzchnię. Pompy głębinowe natomiast montuje się w specjalnych studniach, a pompowanie wody na powierzchnię przebiega z wykorzystaniem wężownicy. Oba te rodzaje posiadają silniki elektryczne, które napędzają wirnik, a tym samym wytwarzają siłę ssącą i tłoczącą, dzięki czemu przepompowują wodę. 

Pompy głębinowe oraz pompy zanurzeniowe do wody brudnej lub czystej dostępne są w naszym sklepie internetowym w różnych rozmiarach oraz z różnymi parametrami technicznymi, w zależności od przeznaczenia i głębokości, z jakiej ma być pobierana woda.

Pompy przemysłowe

Pompy do wody przemysłowe to specjalistyczne urządzenia o większych wymiarach, wydajności i mocy niż standardowe pompy do wody stosowane w domowych instalacjach. Są przeznaczone do zastosowań w różnych branżach przemysłowych i energetycznych - używa się ich np. w przemyśle chemicznym do przepompowywania różnego rodzaju cieczy, w przemyśle spożywczym - do składników spożywczych, jak soki, syropy czy mleko, w przemyśle papierniczym - do pompowania masy celulozowej, atramentów czy farb, w przemyśle petrochemicznym - do ropy naftowej, gazu ziemnego czy produktów rafineryjnych czy chociażby w energetyce - do przepompowywania wody, pary wodnej czy innych mediów w instalacjach cieplnych.

Pompy do wody przemysłowe mogą być wyposażone w różne rodzaje wirników, takie jak wirnik zatokowy, śmigłowy, łopatkowy czy mieszający, w zależności od rodzaju przepompowywanej substancji. Ważne, aby dobrać pompę odpowiednio do wymagań technicznych i środowiska, w którym będzie pracować.

Pompy do wody zanieczyszczonej i ścieków

Pompy do wody brudnej i ścieków to urządzenia służące do pompowania wody, która zawiera większe ilości zanieczyszczeń, takich jak ziemia, piasek, liście, czy substancje organiczne, np. resztki jedzenia, tłuszcze czy detergenty. Pompy do wody zanieczyszczonej posiadają specjalne sita, które zapobiegają zaciąganiu większych odpadów, a także koła zębate lub wirniki będące w stanie przepompować ciecz z mniejszymi cząstkami stałymi. Pompy te często są wyposażone w silniki o większej mocy, aby poradzić sobie z cięższymi i bardziej zanieczyszczonymi mediami.

Pompy do wody brudnej znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach, takich jak gospodarka komunalna, przemysł spożywczy czy przemysł chemiczny. W domowych instalacjach, takie pompy mogą być stosowane do pompowania wody z piwnic, studzienek kanalizacyjnych, a także do odprowadzania wody z pralki czy zmywarki.

Przy wyborze pompy do wody zanieczyszczonej i ścieków należy zwrócić uwagę na wielkość i wydajność urządzenia, a także na maksymalną ilość medium, jakie może być przepompowane.

Akcesoria do pomp wodnych

Przy montażu i konserwacji pompy do wody i ścieków mogą być Ci potrzebne takie akcesoria do pomp wodnych, jak zawory, filtry, uszczelki i inne dodatkowe elementy, które pozwalają na poprawne i efektywnie działanie urządzenia. W naszym sklepie internetowym dostępne są m.in. obejścia pompy, łączniki ciśnieniowe czy chociażby śrubunki, których rodzaj i rozmiar dopasujesz do specyfikacji swojej pompy i instalacji. 

Pompy wodne dostępne w sklepie Terme.pl

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór pomp do wody o różnorodnych zastosowaniach. Posiadamy kompletne zespoły do instalacji centralnego ogrzewania, a także niezwykle oszczędne pompy bezdławicowe. Urządzenia dostępne na Terme.pl wykonane są z wykorzystaniem innowacyjnych i nowoczesnych technologii. 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą pomp do wody w naszym sklepie Terme.pl!

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1149 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-23
Szybka wysyłka towar zgodny z opisem, polecam
2024-06-22
Szybka wysyłka, zakupu bezproblemowy. Polecam
pixel