Opinie o Nas         

Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 199 zł | Wysyłki na paletach przedpłacone od 2999 zł |
Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Kotły gazowe (505)

Szeroki wybór kotłów i pieców gazowych

Poniżej znajdziesz kotły i piece centralnego ogrzewania. W ofercie posiadamy kotły jednofunkcyjne i dwufunkcyjne, zarówno kondensacyjne jak i tradycyjne. Wyróżnić je możemy również na stojące i wiszące, a także na te w pakiecie z zasobnikiem lub bez. Kotły gazowe od wielu lat można spotkać w polskich domach i mieszkaniach. Wraz z rozwojem technologii, na rynku pojawiały się coraz nowsze rozwiązania, a dzięki nim - dziś cieszymy się rozwiązaniami, które są efektywne i poprawiają ekonomikę ogrzewania.

 

Kotły gazowe w sklepie Terme.pl. Jakie mamy rodzaje kotłów?

Kotły gazowe kondensacyjne to najczęściej spotykana odmiana. Wynika to z faktu, że są one bardziej oszczędne, dzięki odzyskiwaniu ciepła ze skroplin. Możemy spotkać je w dostępnych odmianach:

 • kocioł gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny
 • kocioł gazowy kondensacyjny dwufunkcyjny

Kotły gazowe jednofunkcyjne montowane są przeważnie w domach. Wynika to z faktu, że taki kocioł służy do ogrzewania wody, która następnie przekazywana jest do grzejników. Istnieje jednak możliwość zainstalowania zasobnika na ciepłą wodę użytkową, co zwiększa funkcjonalność takiego kotła.

Kotły gazowe dwufunkcyjne są skonstruowane tak, aby podgrzewać wodę, która w danym momencie będzie transportowana do grzejnika lub najbliższego odbiornika ciepłej wody użytkowej. W tym przypadku nie potrzeba instalowania dodatkowego zasobnika.

Kotły gazowe powinny być dobierane względem ich przeznaczenia. Kotły gazowe jednofunkcyjne, jak i dwufunkcyjne wybiera się np. w oparciu o ilość osób korzystających z c.w.u. i c.o, metrażu, czy średniego poboru ciepłej wody użytkowej w tym samym momencie.

Jakie kotły gazowe wybrać?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, staniesz przed wyborem odpowiedniego kotła do swojego domu, mieszkania czy firmy. Oto korzyści wynikające z zastosowania poszczególnych kotłów gazowych.

Kocioł gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny

 • w przypadku gdy ma być zastosowany tylko do systemu centralnego ogrzewania - spisze się idealnie;
 • pozwala podłączyć zasobnik ciepłej wody użytkowej;
 • dzięki zbiornikowi dostarcza do wszystkich punktów odbioru c.w.u. wodę o odpowiedniej temperaturze (aż do wyczerpania wody w zbiorniku);
 • można zainstalować kocioł oraz zasobnik w niewidocznym miejscu, np. kotłowni
 • w zależności od potrzeb, można wybrać wersję wiszącą lub stojącą;
 • znajdują zastosowanie w domach i budynkach, nie posiadających systemu c.o. i dostępu do c.w.u.

Kocioł gazowy kondensacyjny dwufunkcyjny

 • idealne rozwiązanie do mieszkania, gdzie punkty poboru c.w.u. znajdują się blisko kotła;
 • podgrzewanie wody, tylko w momencie jej wykorzystywania - generowanie dodatkowych oszczędności;
 • dwufunkcyjne kotły gazowe są niewielkie, dlatego z powodzeniem, można je zamontować np. w łazience;
 • brak potrzeby montowania osobnego zasobnika na ciepłą wodę użytkową.

Polecamy przeczytać również nasz poradnik - jak dobrać kocioł gazowy? Gdzie znajdziesz informacje na temat mocy kotłów gazowych oraz kilka praktycznych porad na co zwracać przy wyborze kotłów gazowych.

Nie wiesz jaki kocioł gazowy wybrać? Skorzystaj z naszego kalkulatora doboru kotła gazowego i zobacz jakie kotły dostępne w TERME spełniają Twoje warunki:

Polecane kotły gazowe w naszym sklepie

Z racji, że kotły gazowe kupuje się na lata - warto dokonać odpowiedniego wyboru. W naszej ofercie znajdziesz kotły gazowe Junkers, kotły gazowe Buderus, kotły gazowe Viessmann, a także wielu innych producentów.

Doskonale wiemy, że sprawne ogrzewanie i dostęp do ciepłej wody użytkowej jest niezwykle ważny. Dlatego w naszym sklepie sprzedajemy produkty, które zapewnią wieloletnie zadowolenie z produktu.

Jaka jest cena kotłów gazowych?

Cena jest uzależniona od typu kotła oraz tego, czy będzie on posiadał dodatki, jak np. zasobnik. Ceny kotłów gazowych zaczynają się od kilku tysięcy złotych. Warto mieć jednak na uwadze, że jest to jednorazowy wydatek w dłuższej perspektywie czasu.

Wysokiej jakości kotły gazowe pozwalają cieszyć się bezproblemową eksploatacją przez wiele lat. Dodatkowo współczesne kotły wyposażone są w elektroniczne rozwiązania, które umożliwiają wygodne sterowanie nimi, a także automatyzują proces zarządzania kotłem, dzięki np. zewnętrznym czujnikiem temperatury.

Stąd rozbieżności cen, jakie mają kotły gazowe mogą być znikome lub całkiem duże. U nas na pewno znajdziesz kocioł idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

 

pixel