Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Kotły gazowe

Ogrzewanie w domu jest jedną z najważniejszych kwestii, którą trzeba zaplanować już na początku budowy nowego domu lub podczas modernizacji starego budynku. W takiej sytuacji wybór jest ogromny, gdyż można zdecydować się m.in. na piec węglowy, piec na drewno albo pompę ciepła. Każdy z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Jednym z najbardziej popularnych sposobów ogrzewania obiektu jest kocioł gazowy CO. Wysoka efektywność, łatwa obsługa i kompaktowe wymiary to główne zalety tych urządzeń.

Wydajne kotły gazowe dostępne w naszym sklepie

W Terme.pl można znaleźć najlepsze kotły gazowe na rynku. Produkty od renomowanych i znanych marek oferujemy w atrakcyjnych cenach! Jakiego kotła szukasz? W sklepie zakupisz m.in.:

  • piec gazowy VAILLANT;
  • piec gazowy JUNKERS;
  • piec gazowy IMMERGAS;
  • piec gazowy VIESSMANN;
  • piec gazowy BUDERUS.

Wyroby każdej z tych z firm gwarantują bezawaryjność, solidność, trwałość, wytrzymałość i niezawodność. Te nowoczesne kotły gazowe mają ciekawy design, a także są wyposażone np. w czujniki temperatury spalin czy czujniki przepływu wody. Niektóre modele mają funkcję autodiagnostyki i wówczas na panelu wyświetlają się informacje o jego działaniu. Bardzo ważne jest, aby wszelkie urządzenia gazowe spełniały niezbędne i wymagane normy energetyczne. 

Bez względu na wybór kotła, ogrzewanie domu za pomocą pieca gazowego nie stwarza problemów, a jego pracę można na bieżąco kontrolować. Jedynie co należy robić, to co roku dbać o jego konserwację. 

Piec gazowy dwufunkcyjny a jednofunkcyjny – który wybrać?

Kocioł gazowy umożliwia osiągnięcie w danym budynku określonej temperatury w pożądanym czasie. Wówczas nie trzeba się już martwić, że w domu będzie zimno np. po powrocie z pracy, gdyż wystarczy zaprogramować uruchomienie się kotła o danej godzinie. Plusem jest to, że zajmuje mało miejsca i nie potrzeba dodatkowego pomieszczenia np. na drewno. 

W naszym sklepie można zakupić kotły gazowe jednofunkcyjne lub kotły gazowe dwufunkcyjne. Który z nich wybrać? Piec jednofunkcyjny ogrzewa wodę do instalacji CO. Zazwyczaj montuje się go w dużych domach, gdzie są minimum dwie łazienki. Drugi rodzaj urządzenia nie tylko zasila instalację grzewczą, ale także podgrzewa wodę użytkową. Używa się je w mieszkaniach i małych domach. W przypadku kotłów pierwszego typu, aby móc również zadbać o ciepłą wodę użytkową, należy dokupić specjalny podgrzewacz. 

Jaki piec gazowy wybrać?

Decydując się na montaż pieca gazowego, można wybrać jedną z dwóch możliwości. Pierwsza z nich polega na podłączeniu się do zewnętrznej sieci gazowej, gdzie następuje pobór gazu ziemnego. Z kolei druga zakłada zainstalowanie zbiornika z gazem płynnym na swojej posesji.

Kotły do centralnego ogrzewania są produkowane w wielu wersjach. Przed ich nabyciem zaleca się dokładne zaznajomienie z poszczególnymi typami urządzeń. Ostatecznie należy wybrać takie, które będzie dostosowane do potrzeb domu i jego użytkowników. Od razu warto uwzględnić, czy ma to być urządzenie stojące, czy zawieszone, a także czy będzie to kocioł gazowy z zasobnikiem, czy bez.

Kotły gazowe jednofunkcyjne

Jak już wcześniej wspomniano, kocioł gazowy jednofunkcyjny jest przeznaczony do pracy w układzie centralnego ogrzewania. Nie ma jednak wbudowanego zbiornika, w którym mógłby podgrzewać ciepłą wodę użytkową. Bez takiego wyposażenia może jedynie odpowiadać za zapewnienie odpowiedniej temperatury w systemie CO. 

Jednak jego funkcjonalność można rozszerzyć i dokupić zewnętrzny podgrzewacz wody użytkowej. Taki zasobnik pozwala na zastosowanie cyrkulacji, co jest zaletą takiego rozwiązania – po odkręceniu kranu nie trzeba czekać, aż dopłynie do niego ciepła woda. 

Kotły gazowe dwufunkcyjne

Kocioł gazowy dwufunkcyjny, jak sama nazwa wskazuje, pełni dwie funkcje –  zasila instalację CO, dodatkowo produkując ciepłą wodę użytkową. Piec podgrzewa wodę przepływowo, co oznacza, że proces podgrzewania zaczyna się z chwilą odkręcenia kranu. Można je nabyć w wariancie stojącym lub wiszącym, dlatego bardzo łatwo dobrać je do wymiarów danego pomieszczenia, w którym będzie się znajdował. 

Kotły gazowe kondensacyjne

Powyższe rodzaje kotłów mogą być piecami kondensacyjnymi. Co to znaczy? Mianowicie kotły gazowe kondensacyjne to urządzenia wykorzystujące dwa źródła ciepła. Pierwsze z nich to ciepło, które jest wytwarzane w czasie spalania gazu – taki proces zachodzi również w piecach konwencjonalnych. 

Do drugiego zalicza się ciepło, które znajduje się w spalinach – kotły kondensacyjne schładzają spaliny do niskich temperatur i wówczas oszczędność gazu może wynieść nawet kilkadziesiąt procent względem pieca tradycyjnego. To świetna metoda na tanie ogrzewanie gazowe.

Kalkulator doboru kotła gazowego

Na naszej stronie internetowej można skorzystać z kalkulatora doboru kotła gazowego dla budynków mieszkalnych. Dzięki niemu można w uproszczony sposób sprawdzić, który piec gazowy sprawdzi się w danym domu w zależności od potrzeb użytkowników danego obiektu. Taki pomiar należy traktować jako pomoc, a w przypadku niestandardowych rozwiązań warto skontaktować się z doradcą technicznym Terme.pl lub z fachowcem, którzy rzetelnie sprawdzą wyniki obliczeń i rozwieją ewentualne wątpliwości. 

Wprowadzając dane dotyczące konkretnych funkcji kotła gazowego, które powinny być  spełnione, otrzymuje się sugerowane modele pieców gazowych cenionych marek np. kocioł gazowy VAILLANT, kocioł gazowy JUNKERS, kocioł gazowy IMMERGAS, kocioł gazowy VIESSMANN czy kocioł gazowy BUDERUS. Wskazane urządzenia grzewcze pochodzą z bazy produktów naszego sklepu i będą spełniać wszystkie wcześniej określone kryteria w kalkulatorze. 

Warto dokładnie sprawdzić ich karty produktów, gdzie umieszczone są wszystkie najważniejsze informacje o danym piecu. Ostateczny wybór należy zawsze skonsultować z ekspertem. Dodatkową zaletą jest możliwość wydrukowania otrzymanych wyników.  

Cena pieca gazowego

Cena pieca gazowego może zależeć od wielu czynników. Renomowane marki i najnowsze modele pieców gazowych mogą być często droższe, ale jednocześnie zazwyczaj oferują nowoczesne technologie, wydajność energetyczną i trwałość. Mowa o takich produktach jak m.in. kotły gazowe TERMET, kotły gazowe VIESSMANN, kotły gazowe BUDERUS i kotły gazowe VAILLANT. 

Koszt, jaki trzeba przeznaczyć na zakup pieca, uwzględnia również moc grzewczą urządzenia. Oznacza to, że im większa moc, tym wyższa cena. Moc jest bardzo ważną kwestią zwłaszcza przy doborze pieca do konkretnego metrażu pomieszczenia. 

Piec gazowy do ogrzewania domu bez względu na to, czy jest to np. piec gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny, czy piec gazowy kondensacyjny dwufunkcyjny, może mieć dodatkowe funkcje. Nowoczesne technologie pozwalają wprowadzić w tego typu urządzeniach różne udogodnienia takie jak programowalny termostat, zdalne sterowanie lub specjalne tryby oszczędzania energii, co również wpływa na wartość produktu. 

Nie ma jednak wątpliwości, że jednym z najważniejszych kryterium wyboru pieca jest budżet, jaki użytkownik może przeznaczyć na jego zakup. Często wybiera się urządzenia, które, choć nie są dostosowane do danych potrzeb, to jednak ich koszt nie obciąża finansów zbyt mocno, co może nie być zbyt dobrą decyzją, jeśli użytkownikowi zależy na wysokiej efektywności urządzenia przez wiele lat.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1117 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-09
Warto tu kupować. Polecam
2024-06-08
Duży plus za informację o opóźnieniu wysyłki.
pixel