Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Studnie kanalizacyjne

Żadna grawitacyjna kanalizacja zewnętrzna i system odwadniający nie będzie prawidłowo działać, jeśli pozbawimy ich podstawowego elementu, jakim jest studnia kanalizacyjna. 

  • 1
  • 2

Studnie kanalizacyjne ? czym są i jakie jest ich zastosowanie?

Studnie kanalizacyjne mają zastosowanie jako element sieci kanalizacyjnych, systemów drenażowych i systemów odprowadzania ścieków przemysłowych. Mogą być wytworzone z tworzywa sztucznego (PP, PEHD, PVC) ? tego rodzaju pojemniki wykorzystuje się na prywatnych posesjach, na obszarach ruchu pieszego lub kołowego. Z kolei wyroby betonowe stosuje się  w pasach jezdni, poboczach i parkingach.

Jedną z funkcji studni jest funkcja inspekcyjna (rewizyjna), oznacza to, że dzięki nim użytkownik ma łatwy i wygodny dostęp do przewodów i innych elementów systemu kanalizacyjnego znajdujących się w gruncie. Dzięki temu można przeprowadzić okresową konserwację kanału czy bieżącą naprawę rurociągów. Kolejną ważną funkcją jest funkcja połączeniowa, czyli studnie pozwalają kontynuować lub zmieniać kierunek przepływu nieczystości przy pomocy kinet przelotowych. Poza tym także rozdzielają ścieki w ustalonym wcześniej kierunku dzięki zastosowaniu kinet zbiorczych z dolotami. Odgrywają również rolę osadnikową, co oznacza, że mogą być zbiornikami bezodpływowymi ? wówczas są umieszczane w miejscu gromadzenia się osadów w instalacji.

Z czego składa się studnia kanalizacyjna?

Studnia kanalizacyjna to nie tylko zbiornik. W jej skład wchodzi kilka ważnych elementów, które mają konkretne zadania. Należą do nich:

  • kineta (np. przepływowa, z dolotami, ślepa), czyli podstawa studni w kształcie korytka z rozgałęzieniami, dzięki której można podłączyć rury kanalizacyjne w różnych kierunkach ? decydują one o kierunku przepływu nieczystości;
  • rura lub pierścienie wznoszące (gładkie, karbowane) ? wytworzone z PP, PEHD lub PVC, decydują o wysokości studni;
  • elementy wieńczące zbiornik (np. żeliwne włazy do studni, stożki betonowe, pokrywy tworzywowe i żelbetowe, wpusty uliczne, wpusty deszczowe);
  • elementy połączeniowe, m.in. rury, manszety, uszczelki.

Studnie kanalizacyjne mogą mieć różne rozmiary. Wyróżnia się zbiorniki włazowe, czyli na tyle duże, że inspekcje mogą być przeprowadzane przez człowieka, a także studnie niewłazowe, gdzie rewizję przeprowadza się przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

Studnie kanalizacyjne w ofercie sklepu Terme.pl

Sklep Terme.pl specjalizuje się w sprzedaży produktów najwyższej jakości z branży remontowo-budowlanej. Wśród nich można znaleźć akcesoria przydatne przy tworzeniu np. kanalizacji zewnętrznej. Asortyment jest bogaty w elementy takie jak studnie kanalizacyjne, kinety czy manszety wytwarzane przez takie marki jak PROFIL lub NORSON.  Fachowa obsługa pomoże dobrać takie komponenty, dzięki którym stworzona instalacja będzie służyła na długie lata.  Priorytetem Terme.pl jest zadowolenie klienta i spełnienie jego oczekiwań. Niewątpliwie bezawaryjność, solidne wykonanie i trwałość wyrobów to cechy, które wyróżniają sklep na tle konkurencji.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1123 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-09
Profesjonalna obsługa zgodna z zamówieniem
2024-06-09
Wszystko OK. Szybko i zgodnie z zamówieniem. Polecam.
pixel