Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 72H | Możliwość zakupu na RATY

Rury PE do wody

Rury polietylenowe do wody to przewody, które mają szeroki zakres zastosowań. Rur PE używa się m.in. do budowy sieci kanalizacyjnych, sieci wodociągowych, modernizacji rurociągów oraz transportu cieczy agresywnych. Właściwości tego materiału sprawiają, że może on być również używany do produkcji rur osłonowych.

Rury polietylenowe ? dlaczego warto je wybrać?

Polietylen to miękkie, elastyczne i termoplastyczne tworzywo konstrukcyjne, niezwykle wytrzymałe na uderzenia. Bez względu na panujące warunki atmosferyczne (wysokie i niskie temperatury) nie tracą tych właściwości. PE ma świetne parametry fizyczne, chemiczne i mechaniczne, co uzasadnia jego szerokie zastosowanie m.in. w przemyśle chemicznym, kosmetycznym, spożywczym i motoryzacyjnym.

Niezbędnymi elementami każdej sieci zewnętrznej są rury PE do wody. Właściwie dobrane muszą być wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów, wykazujących odporność na działanie wysokiego ciśnienia i ekstremalnych temperatur. Przewody nie mogą być podatne na uszkodzenia i odkształcenia, tym bardziej że są narażone na stały kontakt z cieczą, co często prowadzi do np. rozszczelnień. To wszystko sprawia, że faza projektu jest najważniejszym etapem w budowie sieci. Jeśli ma ona działać przez długie lata, należy szczególnie zwracać uwagę na wytrzymałość i bezawaryjność wybranych rozwiązań, a tę niezawodność z pewnością dają rury polietylenowe do wody.

Rury PE do wody w instalacji zewnętrznej

Rury do sieci wodociągowych wykonane z polietylenu cechuje szczególna wytrzymałość na obciążenia udarowe i duży zakres temperatur roboczych, dzięki czemu można na nich pracować przez cały rok. Zazwyczaj są one przeznaczone do tworzenia ciśnieniowych przewodów rurowych, którymi przesyła się, np. wodę przeznaczoną do spożycia, wodę przed uzdatnieniem czy wodę przy pracach budowlanych. Są różne metody łączenia rur PE. Wszystko zależy od ich średnicy i zastosowania. Wyróżnia się:

  • zgrzewanie doczołowe;
  • zgrzewanie za pomocą złączek elektrooporowych;
  • łączenie przy użyciu kształtek zaciskowych.

Jedną z największy atutów produkcji rur PE do wody jest koszt ? jest on znacznie tańszy niż w przypadku innych tworzyw. Tym samym rozwiązanie to umożliwia uzyskanie sporych oszczędności już na samym początku budowy danej sieci zewnętrznej.

Rury PE do wody w ofercie Terme.pl

W Terme.pl to można znaleźć wiele produktów z branży sanitarno-grzewczej. Sklep specjalizuje się w sprzedaży akcesoriów instalacyjnych do dużych i małych budynków. Szczególnie bogaty asortyment tworzą komponenty do sieci wodociągowej zewnętrznej, a wśród nich rury PE do wody. Fachowcy Terme.pl proponują sprawdzone wyroby docenianych marek, takich, jak m.in. TT PLAST. Niezawodne i wytrzymałe rury to gwarancja długiej żywotności sieci. Instalatorzy i inwestorzy będą mogli z nich korzystać przez lata, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów napraw. Wysoka jakość towaru, atrakcyjne ceny, szybka wysyłka i bezproblemowe zwroty to rzeczy, które wyróżniają sklep na tle konkurencji.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1176 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-03
Towar jest na razie rozpakowany i przygotowany do zamontowania. Przygotowuję materiały do montażu, bo będzie inny jak poprzedni z przed ćwierć wieku.przysłany szybko, bez uszkodzeń za co dziękuję.J.K. .
2024-07-01
Wszystko na 5
pixel