Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Rekuperatory

Rekuperator to najważniejsza część systemu wentylacji mechanicznej. W zależności od zastosowanego wymiennika ciepła, rekuperatory umożliwiają ogrzewanie powietrza napływającego z zewnątrz, poprzez pobór energii cieplnej ze zużytego powietrza, wydobywającego się z budynku. W ofercie naszego sklepu posiadamy szereg rekuperatorów, przystosowanych do mniejszych, średnich i większych instalacji rekuperacyjnych.

Jak działa rekuperator?

Rekuperatory służą do odpowiedniego rozłożenia przepływu powietrza w wentylacji mechanicznej. To właśnie w nich znajdują się wymienniki ciepła, które zapewniają odzysk ciepła z powietrza. To dzięki nim możesz cieszyć się dostępem do wstępnie ogrzanego powietrza, co korzystnie wpływa na wysokość rachunków za ogrzewanie. Stąd rekuperatory zyskują coraz większą popularność przy budowie domów pasywnych i energooszczędnych.

Konstrukcja rekuperatora zapewnia wymianę powietrze bez jego mieszania się. Oznacza to, że przefiltrowane powietrze dostające się do budynku nie zostaje naznaczone zapachem ani drobinkami, które znajdują się w aktualnie odprowadzanym.

Co ważne - rekuperatory z racji swojej charakterystyki pracują stale. Oznacza to, że niezależnie czy jest to rekuperacja sufitowa czy rekuperacja ścienna - urządzenie dba o to, by przepływ powietrza był na stałym poziomie. Jest to związane z różnicą ciśnień powodowana przez różnicę temperatur wewnątrz i na zewnątrz budynku. Utrzymanie stałego poziomu jest możliwe tylko przez rekuperator. Wiele modeli znajdziesz w naszej ofercie.

Jakie są rodzaje wymienników ciepła w rekuperatorach?

Najbardziej efektywne w działaniu są wymienniki ciepła przeciwprądowe, gdzie kanały napływającego i odprowadzanego powietrza skierowane są równolegle do siebie, w przeciwnych kierunkach. Zapewnia to dużą powierzchnię wymiany ciepła co korzystnie wpływa na efektywność działania rekuperacji.

Drugim rodzajem są wymiennik ciepła krzyżowe, w których układ kanałów jest prostopadły. Obniża to nieco efektywność ich działania, jednak dzięki temu są łatwe do utrzymania w czystości i tanie w zakupie.

Ostatnim jest wymiennik ciepła obrotowy, który podobnie do przeciwprądowego wymiennika, posiada wysoką sprawność, jednak jego mechanika działania polega na rotacyjnym zasysaniu powietrza. z zewnątrz i wewnątrz.

Rekuperatory w ofercie sklepu Terme.pl

W naszym sklepie posiadamy rekuperatory przystosowane do użytku w zabudowach domów jednorodzinnych i obiektów usługowych. Szeroki wybór modeli ze zróżnicowanymi wymiennikami ciepła pozwala na dostosowanie optymalnego rozwiązania do Twoich potrzeb.

Wysokiej jakości rekuperatory dostępne w Terme.pl to wyselekcjonowane urządzenia, mające za zadanie realizować efektywnie proces wymiany powietrza, przy zachowaniu niskiej emisyjności hałasu.

W naszej ofercie znajdziesz produkty znanych i cenionych marek, takich jak m.in.: Spiroflex, Wanas, czy Vasco. Dostępne w różnych odmianach mocy i rozmiarach rekuperatory, z powodzeniem pozwolą zadbać o wysoki poziom wentylacji w Twoim budynku, a tym samym o zachowanie odpowiedniej temperatury powietrza oraz jego czystości.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1123 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-15
Dobra cena i błyskawiczna dostawa. Pełna profeska!
2024-06-09
Profesjonalna obsługa zgodna z zamówieniem
pixel