Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Instalacje wciskowe (25)

Istnieje wiele technologii łączenia ze sobą rurociągów z tworzyw sztucznych. Do jednej z najpopularniejszych metod należy metoda na wcisk. Pozwala ona na uzyskanie szczelnego i trwałego połączenia, które w razie konieczności, można łatwo rozebrać. Wprowadzone na rynek rury i złączki wciskowe są coraz częściej wybierane i doceniane przez konsumentów. Przynoszą one wiele korzyści i mają zastosowanie we wszystkich typach obszarów instalacji.

  • 1
  • 2

Elementy instalacji wciskowej

W skład elementów wciskowych instalacji z tworzyw sztucznych wchodzą m.in.:

  • złączki na wcisk PE, które łączą rury z tworzywa i rury stalowe;
  • rury wciskowe PE;
  • trójniki PE łączące dwa obiegi w instalacjach CO i wody pitnej;
  • dwuzłączki PE przeznaczone głównie do połączeń PE-PE;
  • kolana PE, które umożliwiają zmianę kierunku prowadzenia rur. 

Ten rodzaj łączenia to idealne rozwiązanie do instalacji wody użytkowej i systemów grzewczych w budynkach mieszkalnych. Dzięki szybkiemu montażowi tą technologią prace postępują sprawnie, a oszczędność czasu jest dużo większa w porównaniu do instalacji z rur miedzianych czy z rur zaprasowywanych.

Jakie rury można ze sobą łączyć?

Ten unikalny system łączenia rur i kształtek cechuje się prostotą, bezpieczeństwem, brakiem konieczności lutowania, klejenia, spawania czy używania specjalistycznych narzędzi, możliwością szybkiego demontażu i ponownego użycia złączek. W porównaniu do innych systemów może być montowany kilkukrotnie szybciej. Łączenie wciskowe to technologia połączeń, dzięki której można połączyć rury o małych średnicach z miedzi, PEX, PE i PB w różnych konfiguracjach.

Złączki PE scalają ze sobą dwie rury, które mogą być wykonane z tworzywa lub ze stali i tworzywa. Rury PE mogą być również łączone z rurami stalowymi na wcisk za pomocą złączek PE-STAL. Zazwyczaj ten typ połączenia wykorzystuje się w systemach gazowych. Wszystkie elementy charakteryzują się wysokim poziomem szczelności i odporności na uszkodzenia mechaniczne. Wszystko po to, aby stworzyć długotrwałe instalacje wciskowe, zapewniające prawidłowy przepływ medium.

Rury i złączki na wcisk w ofercie sklepu Terme.pl

Sklep Terme.pl specjalizuje się w sprzedaży produktów instalacyjnych do dużych i małych budynków. Wśród nich można znaleźć akcesoria przydatne przy tworzeniu instalacji z tworzyw sztucznych. Asortyment jest bogaty w elementy takie jak rury na wcisk, złączki, dwuzłączki, trójniki i kolana, produkowane przez takie marki jak np. UPONOR czy PLASSON. Dostępne w różnorodnych rozmiarach, pozwalają na dobranie komponentów o odpowiednich wartościach, po to, aby móc stworzyć efektywny system rurociągów.

Priorytetem Terme.pl jest zadowolenie klienta i spełnienie jego oczekiwań. Z pewnością każdy może liczyć na profesjonalną obsługę, wysoką jakość świadczonych usług i produktów oraz atrakcyjne ceny. Niewątpliwie bezawaryjność, solidne wykonanie i wytrzymałość wyrobów to cechy, które wyróżniają sklep na tle konkurencji, tym samym jest on doceniany przez wielu inwestorów i instalatorów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 987 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-19
Super
2024-04-16
Bardzo szybko i sprawnie.Polecam
pixel