Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 72H | Możliwość zakupu na RATY

Uszczelki hydrauliczne

Uszczelki to charakterystyczne oringi, pierścienie i taśmy, które używa się do uszczelnienia m.in. kolanek, kołnierzy, wodomierzy czy tłoków. Ich świetnie wykonanie, które opiera się na dużej precyzji, powoduje, że wszystkie uszczelnienia są niezwykle wytrzymałe i trwałe. Istnieje wiele rodzajów tego typu artykułów – są dostępne m.in. uszczelki gumowe, uszczelki silikonowe, uszczelnienia płaskie czy krawędziowe.

Uszczelnienia połączeń

Uszczelnienia są szczególnym elementem styku części w różnorodnych instalacjach lub urządzeniach, gdzie istnieje ryzyko wystąpienia wycieków danego medium. Wszelkie uszczelki pozwalają zadbać o szczelność i bezpieczeństwa użytkowników danych systemów. Ważne jest, aby charakteryzowały się odpornością na m.in. wysokie ciśnienie i temperatury. Do najczęściej wybieranych należą uszczelnienia wykonane z gum technicznych o różnych właściwościach, czyli:

  • z kauczuku butadienowo-styrenowego (guma SBR) odpornego na wilgoć, kwasy i zasady;
  • z kauczuku butadienowo-akrylonitrylowego (guma NBR) odpornego na wysokie ciśnienia i temperatury, stosowane np. w mechanice (ze smarami, płynami hydraulicznymi);
  • z kauczuku etokylenowo-propylenowo-dienowego (guma EPDM) odpornego na wilgoć i promienie UV. 

Do najpopularniejszych artykułów, które na pewno każdy ma w swoim domu, zalicza się uszczelki do baterii łazienkowych i kuchennych. Uszczelki do kranu są zazwyczaj wykonane z materiałów o niezwykłej elastyczności i są odporne na wilgoć. W zależności od zastosowania wyprodukowane uszczelki mają różne rozmiary i kształty. Na rynku można spotkać uszczelki oringi, uszczelki płaskie lub uszczelnienia krawędziowe. W zależności od zastosowania uszczelki można produkować za pomocą metody wykrawania z półfabrykatów w postaci płyt, metody wulkanizacji lub metody formowania wtryskowego. 

Uszczelki dostępne w sklepie Terme.pl

Atrakcyjne ceny, szybka wysyłka i możliwość bezproblemowego zwrotu to zalety zakupów w Terme.pl. W tym sklepie każdy instalator i inwestor może znaleźć akcesoria potrzebne do zakładania np. instalacji hydraulicznych. Wśród artykułów na uwagę zasługują uszczelnienia, dzięki którym budowa trwałych i szczelnych instalacji nie byłaby możliwa. Uszczelki gumowe płaskie lub uszczelki silikonowe krawędziowe takich przodujących marek jak np. LECHAR, WEBA, IBP, ADMET, GUMA, czy HYDROLAND są bezawaryjne, wytrzymałe, trwałe, niezawodne i solidnie wykonane, a użyte do kranów, kołnierzy, wodomierzy czy gazomierzy znakomicie się sprawdzą w każdym domu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1188 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
Świetna obsługa i szybka realizacja. Super
2024-07-16
Super ok
pixel