Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 72H | Możliwość zakupu na RATY

Blog

Jaki komin do pieca gazowego wybrać?
Planując instalację pieca gazowego w domu, nie można bagatelizować wyboru odpowiedniego komina. To kluczowy element, który ma istotny wpływ na bezpieczeństwo i efektywność działania urządzenia. Warto wiedzieć, jakie kryteria należy brać pod uwagę przy doborze komina, aby mieć pewność, że będzie on odpowiedni dla Twojego kotła. Czym kierować się przy wyborze? Na co zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury.
Czytaj więcej
Jak działa czujnik dymu?

Czujnik dymu to bardzo ważny element w każdym domu. Dbanie o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny, a także o swoje mienie jest sprawą priorytetową, a ten niepozorny strażnik w tym pomaga. Jak dokładnie działa? Dlaczego jest tak istotny? Zapraszamy do lektury, gdzie dowiesz się, jakie jest jego znaczenie w codziennym życiu i jak wybrać odpowiedni model dla konkretnych potrzeb. 

Czytaj więcej
Przepływowy podgrzewacz wody czy bojler elektryczny – co wybrać?
W tym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości, dotyczące wyboru między przepływowym podgrzewaczem wody, a tradycyjnym bojlerem elektrycznym. Jeśli zastanawiasz się, który system lepiej spełni Twoje potrzeby w kwestii ogrzewania wody, to jesteś we właściwym miejscu. Razem rozważmy zalety i wady obu rozwiązań, abyś mógł podjąć świadomą decyzję. Gotowy? Zaczynajmy!
Czytaj więcej
Ogrzewanie podłogowe - ile kosztuje?
Decydując się na budowę domu, musisz rozważyć rodzaj ogrzewania. Obecnie coraz więcej osób odchodzi od tradycyjnych grzejników, które zajmują miejsce i ograniczają możliwości aranżacyjne. Niezwykle funkcjonalną alternatywą jest ogrzewanie podłogowe, które zamontować można w całym domu. Jeśli je rozważasz, z pewnością zastanawiasz się, jak kształtuje się cena ogrzewania podłogowego. Zależy ona od rodzaju ogrzewania, koszty materiałów, a także robocizny. Pamiętaj, że nie każda ekipa montażowa ma takie same stawki.
Czytaj więcej
Ogrzewacze wody: Jak wybrać odpowiedni model do swoich potrzeb?

Wybór odpowiedniego ogrzewacza wody jest kluczowy w planowaniu efektywnego i komfortowego systemu dostarczania ciepłej wody do domu. Na rynku jest dużo zaawansowanych modeli ogrzewaczy wody, które zapewniają ciepłą wodę z kranu na życzenie domowników. Wśród nich wyróżnia się dwa najpopularniejsze typy urządzeń - ogrzewacze wody elektryczne i gazowe w wersji przepływowej i pojemnościowej. Poznaj różnice między nimi i wybierz dla siebie najlepsze rozwiązanie!

 
 
Czytaj więcej
Ogrzewanie podłogowe w łazience – wady i zalety
Łazienka to pomieszczenie, w którym każdego dnia spędzamy mnóstwo czasu, oddając się różnego rodzaju zabiegom higienicznym. W pomieszczeniu tym powinna panować wysoka temperatura – kąpiel w zimnej łazience nie należy do przyjemności. Optymalna temperatura to około dwadzieścia cztery stopnie Celsjusza. Zarówno projektując nową, jak i remontując starą łazienkę, musisz wybrać sposób jej ogrzewania. Jeżeli chcesz zapewnić sobie naprawdę wysoki komfort cieplny, idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie ogrzewanie podłogowe w łazience.
Czytaj więcej
pixel