Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Odwodnienia zewnętrzne

Odwodnienia zewnętrzne to system, dzięki któremu można szybko, sprawnie i bezproblemowo odprowadzić wodę z terenów np. narażonych na zaleganie deszczówki. Często z tego typu sytuacjami można spotkać się na parkingach, pod wiatami, na ulicach czy terenach rekreacyjnych. Wyłącznie świetne zaprojektowanie, a potem budowa odwodnienia są zabezpieczeniem tych obszarów i budynków, a także skutecznie chronią kanalizację przed powstawaniem zatorów.

Gdzie stosuje się odwodnienia zewnętrzne? 

Odwodnienia zewnętrzne są potrzebne na dużych utwardzonych powierzchniach, gdzie istnieje problem z nadmiarem wody deszczowej lub nadmiarem wody z topniejącego śniegu. Dzięki takiej instalacji tereny nie są zalewane. System zewnętrzny tego typu składa się z sieci koryt, którymi odprowadzany jest przyrost wody do rur kanalizacyjnych, studni lub gruntu. Dla celów bezpieczeństwa jest on zasłonięty kratką i obudowany materiałami nieprzepuszczającymi wody, czyli np. tworzywami sztucznymi, betonem lub polimerobetonem.

Ważne jest również odwodnienie budynku, aby woda nie dostawała się do piwnicy, a fundamenty i ściany obiektu nie namakały. Przy budynkach, które są umieszczane na gruntach, gdzie okresowo może występować podwyższony poziom wód gruntowych lub wsiąkanie wody opadowej jest bardzo słabe, należy stworzyć drenaż opaskowy, który ułatwi odprowadzanie cieczy.

Najbardziej popularnymi systemami zewnętrznymi są odwodnienia punktowe i liniowe. Pierwszy rodzaj to, jak sama nazwa wskazuje, punkty przykryte kratkami ściekowymi. Zazwyczaj tworzy się je w wiatach (np. samochodowych) czy niedużych zewnętrznych magazynach. Z kolei odwodnienia liniowe zewnętrzne to szereg korytek osłoniętych przez tzw. ruszty. Dzięki temu instalacje są zabezpieczone przed gromadzeniem się różnych zanieczyszczeń jak liście czy piasek, a użytkownicy mogą swobodnie korzystać z danych nawierzchni. Ponadto każde odwodnienie musi być szczelne, trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne,  występujące warunki atmosferyczne i korozję.   

Odwodnienia zewnętrzne dostępne w sklepie Terme.pl

Terme.pl to znakomicie wyposażony sklep, gdzie można znaleźć wiele materiałów, narzędzi i akcesoriów z branży remontowo-budowlanej, a wśród nich wysokiej jakości produktów z takich kategorii jak np. ogrzewanie, klimatyzacja i wentylacja czy hydraulika. Konkurencyjne ceny, szybka wysyłka i bezproblemowe zwroty to nie jedyne atuty Terme.pl. Fachowa i rzetelna pomoc profesjonalnej obsługi sprawia, że zakupy stają się niezwykłą przyjemnością.

W sklepie jest dostępnych wiele artykułów najlepszych światowych producentów, takich jak np. STORA-DRAIN, który wytwarza komponenty do odwodnień zewnętrznych. Tego typu produkty jak kratki, ruszty, obręcze do syfonu lub ścianki czołowe są solidnie wykonane, bezawaryjne i bardzo trwałe. Są one najlepszym wyborem dla wymagającego inwestora, gdyż ich użycie powoduje, że dany system odwodnienia będzie wytrzymały przez lata, a potencjalne awarie nie są problemem.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1149 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-23
SZYBKA REALIZACJA I DOSTAWA
2024-06-22
Drugie zamówienie, wszystko szybko, sprawnie i profesjonalnie.
pixel