Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Narzędzia do spawania (3)

Spawanie to precyzyjna czynność, której efekty zależą od umiejętności spawacza i użytego sprzętu. Łączenie elementów podczas oddziaływania wysokiej temperatury to niebezpieczny proces, podczas którego należy zachować szczególną ostrożność, dlatego wyselekcjonowane urządzenia muszą być najlepszej jakości. Palniki są przydatne w każdym warsztacie, w przydomowym garażu lub na budowie. Odpowiednie narzędzia do spawania sprawią, że prace będą przebiegać łatwiej, szybciej i efektywniej.

Jak dobrać palnik?

To, jaki palnik należy użyć, zależy od typu czynności, jaką chce się wykonać. Do najpopularniejszych urządzeń należą palniki do spawania gazowego. Dzięki spalaniu paliwa wytwarzają one wysokie temperatury. Zazwyczaj są zasilane gazem propan-butanem lub butanem. Osiągają temperaturę na poziomie 400-1200 stopni Celsjusza. Używa się je do łączenia metali ciężkich, do lutowania i do cięcia.

Na rynku można również spotkać palniki dekarskie. Jak sama nazwa wskazuje, służą do spawania materiałów, które pokrywają dach. Z kolei palniki do lutowania to lekki sprzęt do naprawiania różnych pojazdów i majsterkowania. Powszechnie używane są także mikropalniki przydatne podczas naprawy małych elementów. Dostępne są też opalarki z wymiennymi końcówkami, dzięki czemu jedno narzędzie może służyć zarówno do lutowania, jak i spawania czy opalania.

Trzeba pamiętać, że tylko dobrze dobrane narzędzie daje szansę na wydajną i efektywną pracę. Palniki można podzielić też na inżektorowe i bezinżektorowe. Pierwsze z nich zasysają gaz palny przez tlen i wtłaczają go do komory mieszania. Te opalarki potrzebują reduktora i są bardzo często stosowane. Drugi ich rodzaj dostarcza gaz do komory przez reduktor, a potem jest on mieszany w palniku lub w zbiorniku poza nim. Wykorzystuje się je stosunkowo rzadko. 

Narzędzia do spawania, które mogą Ci się przydać

Poza palnikiem przydatne w pracy spawacza są inne narzędzia i akcesoria. Podstawowym produktem jest maska spawalnicza i przyłbica, które chronią oczy i twarz przed odpryskującymi drobinkami metali i wysoką temperaturą. Z kolei specjalny uchwyt spawalniczy pozwala zwiększyć odległość od iskier. Ważne są również kable, które zapewniają odpowiednie ciśnienie oraz bezpieczny i ciągły przesył gazów podczas spawania. Wszelkie kątowniki i wsporniki ułatwią dostęp do elementu danej obróbki. W czasie pracy konieczny jest też grot do lutownicy, gdyż dzięki niemu można prawidłowo połączyć małe obiekty. 

Narzędzia do spawania dostępne w sklepie Terme.pl

W Terme.pl można znaleźć wiele artykułów, które służą do wykonywania różnego rodzaju prac remontowo-budowlanych. Wśród nich można znaleźć profesjonalne narzędzia ręczne cenionych marek, takich jak np. LOGO-TOOLS czy ROTHENBERGER. Palniki do spawania tych firm cieszą się dużą popularnością i wielu instalatorów z ochotą po nie sięga. Są one bezawaryjne, solidnie wykonane oraz trwałe. W razie pojawienia się wątpliwości przy zamówieniu sprzętu sklep Terme.pl służy radą wybitnych i doświadczonych fachowców.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1058 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
bezproblemowo
2024-05-20
Wszystko przebiegło bardzo szybko. Polecam
pixel