Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Rekuperacja

Rekuperacja to świetna alternatywa dla wentylacji grawitacyjnej w budynkach. Pozwala na ustalenie kierunku przepływu powietrza, co pozwala na jego efektywną wymianę. Urządzenia oraz elementy instalacyjne do rekuperacji znajdziesz w naszym sklepie, a dostęp do części renomowanych producentów pozwoli stworzyć wysokiej jakości system wentylacji w Twoim budynku.

Co to jest rekuperacja?

Określana również jako wentylacja mechaniczna, rekuperacja ma za zadanie doprowadzać świeże powietrze z zewnątrz budynku, lecz także usuwać zużyte z jego wnętrza. Rozwiązanie to jest szczególnie rekomendowane osobom posiadającym alergie wziewne, gdyż powietrze zanim dostanie się przez kratki wentylacyjne do pomieszczenia, jest wcześniej przefiltrowane.

Rekuperacja składa się z rekuperatora, skrzynki rozdzielczej, kanałów rekuperacyjnych, czerpni i wyrzutni powietrza, oraz filtrów. Wszystkie potrzebne elementy znajdziesz w naszym sklepie.

Rekuperacja - czy warto?

Dużą zaletą rekuperacji jest zachowanie optymalnych parametrów wentylacyjnych instalacji. Dzięki mechanicznie ustalonemu kierunkowi przepływu, nie powstaje ryzyko powstania ciągu wstecznego, a tym samym nieprzyjemnego nawiewania zimnego i zużytego powietrza. Dodatkowo rekuperacja sprawia, że powietrze pozbawione jest cząsteczek smogu, dymu, czy alergenów.

Rekuperacja powietrza z odzyskiem ciepła pozwala także zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Dzięki systemowi wymiany ciepła, powietrze opuszczające budynek oddaje energię cieplną na drodze wymiany z powietrzem z zewnątrz (zimnym), przez co do budynku nie trafia wyziębione powietrze, a wstępnie ogrzane. To zdecydowanie ułatwia utrzymanie optymalnej temperatury i komfortu cieplnego użytkowników.

Warto zaznaczyć, że rekuperacja dba także o odpowiedni poziom wilgotności powietrza w budynku. Jest to szczególnie ważne w okresie grzewczym, kiedy grzejniki wysuszają powietrze. Nowoczesna instalacja rekuperacyjna pozwala wyeliminować ten problem i cieszyć się powietrzem o optymalnej wilgotności przez cały rok. Tego nie zapewni tradycyjna wentylacja.

Rekuperacja pozwala także na regulację siły wprowadzania i odprowadzania powietrza. W ten sposób, bez konieczności otwierania okien, można z łatwością zadbać o szybszą wentylację pomieszczeń lub zmniejszenie ilości napływającego powietrza.

Rekuperacja w ofercie sklepu Terme.pl

W naszym sklepie posiadamy szereg niezbędnych elementów, jak i akcesoriów, które pozwolą na stworzenie płynnie i skutecznie działającej rekuperacji w domu, mieszkaniu, czy budynku użyteczności publicznej. W naszej ofercie znajdują się produkty takich marek jak m.in.: Wanas, Spiroflex, czy Vasco.

Dzięki starannie dobrnemu asortymentowi, w sklepie Terme.pl bez problemu skompletujesz system wentylacji mechanicznej, przy zastosowaniu produktów z wysokiej jakości materiałów i wykonanych z dbałością o wykończenie.

W przypadku z problemem w dobraniu odpowiednich komponentów - możesz skontaktować sie z naszymi specjalistami, którzy chętnie pomogą w doborze odpowiednich części do Twojej rekuperacji.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1134 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
Zamówienie dotarło szybko. Polecam
2024-06-16
Szybko, sprawnie. Idealnie
pixel