Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Cięcie, gięcie, fazowanie (66)

Zarówno w prywatnym garażu, jak i w firmie remontowej ważną częścią wyposażenia są narzędzia ręczne. Tego typu sprzęt przydaje się podczas remontu, składania mebli czy zwykłego majsterkowania. Ze względu na swoje funkcje narzędzia ręczne można podzielić np. na artykuły do cięcia, do gięcia i do fazowania. Każdy z tych rodzajów jest polecany przez wielu specjalistów z branży remontowo-budowlanej. Przecinanie czy wygładzanie krawędzi z różnych materiałów to czynności, w których użycie odpowiednich narzędzi jest gwarancją szybkiego i precyzyjnego wykonania wszystkich prac.

Narzędzia do cięcia

Na rynku dostępne są różne rodzaje narzędzia ręczne, w tym produkty do cięcia, takie jak m.in. piły, nożyce, nożyki, skrobaki, pilniki, papiery ścierne, dłuta. Budowa domu lub remont w mieszkaniu wymaga zastosowania materiałów, które niejednokrotnie trzeba pociąć lub przyciąć. W wielu przypadkach tego typu sprzęt powinien być używany wraz z rękawicami zabezpieczającymi dłonie. Nożyce do cięcia rur, obcinaki, szczypce do prętów – wbrew pozorom są to artykuły łatwe do użycia, ale bywa, że niebezpieczne, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność podczas pracy z nimi. Prace remontowe związane z docinaniem na określoną długość pewnych materiałów (np. tapet, oklein, wykładzin) wymuszają zastosowania szczególnej precyzji. Uniwersalnym narzędziem do takich celów są nożyki z łamanymi ostrzami. Poza tym warto zakupić do swojej skrzynki narzędziowej inne specjalistyczne akcesoria, czyli scyzoryki, skalpele czy noże do szkła.

Narzędzia do gięcia

Giętarki mają zastosowanie w hydraulice i elektryce. Służą do manipulacji metalowymi i plastikowymi rurami. Ręczne narzędzia tego typu wykorzystują dźwignię i siłę do ich zginania. Dzięki nim można zapobiec licznym uszkodzeniom przewodów, takich jak np. rysowanie czy spłaszczanie. Giętarki do rur nadają się do zginania rur aluminiowych do płynu hydraulicznego, do rur miedzianych w urządzeniach klimatyzacyjnych, przewodach wodnych i parowych itd. Wszystkie narzędzia wyprodukowane są z mocnej stali, po to, aby wytrzymać nacisk wywierany w czasie pracy z rurami.

Narzędzie do fazowania

Inwestując w narzędzie do fazowania od znanych i cenionych marek, można sobie zapewnić najlepszą jakość i niezawodność. Sprzęt do fazowania likwiduje zadziory z krawędzi wiercenia, tworząc fazę. Ich wymiar określany jest na podstawie kąta i długości, na której mają być zrealizowane. Fazowanie może odbywać się od przodu, od tyłu, w otworach lub wzdłuż danych krawędzi. Wszystko zależy od potrzeb instalatora. Tego typu czynność można wykonywać m.in.w stali nierdzewnej, w stali stopowej, w żeliwie, w żeliwie sferoidalnym. Uniwersalne i stabilne narzędzia do fazowania gwarantują spokojną i bezpieczną pracę. Podobnie jak w przypadku innych maszyn należy zachować szczególną ostrożność przy ich użytkowaniu. Dużą zaletą jest to, że ich samodzielne zastosowanie z powodzeniem może przynieść oszczędności, gdyż kosztowna pomoc eksperta nie będzie już potrzebna.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1058 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
bezproblemowo
2024-05-18
Bardzo dobry kontakt, ekspresowa wysyłka. Dziękuję i polecam sprzedawcę
pixel