Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Instalacje zaciskowe

Inżynierowie przez lata dążyli do stworzenia niezawodnych systemów o długiej żywotności, zwiększenia komfortu użytkowania budynków, zmniejszenia zużycia metalu i obniżenia kosztów eksploatacji. Tym samym w systemach wodnych, kanalizacyjnych i grzewczych zaczęto wykorzystywać  akcesoria z tworzyw sztucznych. Materiał ten charakteryzuje się niską wagą, łatwością montażu i niewielką ceną, dlatego z biegiem czasu wszelkie rury i  złączki zaciskowe do rur z niego stworzone stały się bardzo popularne.  

Złączki zaprasowywane do instalacji hydraulicznych

Zastosowanie solidnych materiałów i nowoczesnej techniki zaprasowywania jest gwarancją szybkiego i wygodnego montażu instalacji hydraulicznej. W takich wypadkach najlepiej zastosować system złączek zaprasowywanych, które służą do wykonywania połączeń rur wielowarstwowych (np. typu PEX). Zaciskanie rur opiera się na nakładaniu na złączkę szczęk zaciskarki i ich dociśnięciu. W ten sposób powstaje połączenie, którego nie można rozebrać. Użyte złączki hydrauliczne zaciskowe zapewniają bezpieczne, trwałe i szczelne rozwiązanie na lata, tym samym są bardzo doceniane zarówno przez profesjonalnych monterów, jak i amatorów prac budowlanych. Pozwalają uniknąć ewentualnych kosztów zalania.

Rodzaje rur zaciskowych

Współcześnie rury z tworzyw sztucznych są znakomitą alternatywą dla stalowych rur żeliwnych i ocynkowanych, które przez długi czas lat były stosowane do budowy instalacji wodociągowych, sanitarnych i grzewczych. Zbudowane są m.in. z takich polimerów jak polichlorek winylu (PVC), polietylen (PE), polibutylen (PB) i polipropylen (PP).

Rury zaciskowe do CO zazwyczaj są produkowane z polipropylenu (PP). W porównaniu z rurami spawanymi, skręcanymi i lutowanymi zapewniają ogromną oszczędność czasu podczas montażu, co jest wygodne dla instalatora. Z kolei rury zaciskowe do wody to elementy wytworzone z polichlorku winylu (PVC) oraz polietylenu (PE).  Rury PVC stosowane są w systemach zaopatrzenia w wodę, kanalizacyjnych i procesowych, a PE najczęściej wykorzystuje się do budowy rurociągów ciśnieniowych, zewnętrznych i wewnętrznych, kanalizacji oraz kanałów ściekowych.

Zaciskowe instalacje z tworzyw sztucznych w ofercie sklepu Terme.pl

W sklepie Terme.pl można zamówieć wiele akcesoriów, które posłużą do stworzenia wytrzymałych instalacji z tworzyw sztucznych. Wśród nich są systemy zaciskowe. Cenione i solidne wyroby takich producentów jak KAN-therm,  KELLER, UPONOR czy TWEETOP gwarantują wysoką jakość i bezawaryjność. Cieszą się one dużą popularnością i inwestorzy chętnie po nie sięgają. Takie elementy jak zaciskowe rury do wody, różnego rodzaju złączki, trójniki i kolana spełniają wszystkie standardy bezpieczeństwa, dlatego dla wielu klientów są najlepszym rozwiązaniem. Dzięki nim można stworzyć systemy, które będą służyć przez wiele lat. W przypadku wątpliwości podczas zakupów i wstąpieniu nieoczekiwanych problemów Terme.pl oferuje klientom pomoc wykwalifikowanych pracowników.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1117 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-12
szybko ok
2024-06-09
Profesjonalna obsługa zgodna z zamówieniem
pixel