Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Sieci ciepłownicze

Sieci ciepłownicze to infrastruktura techniczna, która pozwala na dostarczanie ciepła w postaci wody lub pary wodnej do budynków, mieszkań i innych obiektów. Energia przesyłana jest ze źródła ciepła, takiego jak elektrociepłownia, ciepłownia gazowa lub biomasowa, za pomocą sieci rur, które są zazwyczaj układane pod ziemią.

Sieci ciepłownicze - co potrzebujesz do ich konstrukcji?

Aby zbudować sieci ciepłownicze należy zastosować specjalistyczne materiały, które zapewnią trwałość, bezpieczeństwo i efektywność działania instalacji hydraulicznej. Potrzebne są rury, będące głównym elementem sieci i węzły ciepłownicze, czyli m.in. zawory, pompy, wymienniki ciepła czy urządzenia pomiarowe.

Rury ciepłownicze

Dostępne są różne rodzaje rur, które mogą posłużyć Ci do budowy sieci ciepłowniczej. W zależności od przeznaczenia, Twojego budżetu, oczekiwanej trwałości i wydajności, a także od ciśnienia i temperatury przesyłanej wody, możesz wybrać trwałe rury ze stali nierdzewnej (także rury elastyczne), lżejsze i tańsze rury z tworzyw sztucznych, droższe, ale odporne na korozję rury miedziane lub rury kompozytowe, czyli powstałe z różnych materiałów. Wyróżnia się także rury zbrojone, wyposażone w dodatkową warstwę zwiększającą ich odporność na uszkodzenia oraz rury preizolowane. Ostatnie z nich to świetny wybór, jeśli interesują Cię sieci ciepłownicze preizolowane. Posiadają one fabryczną izolację, dzięki której nie trzeba dodatkowo montować izolacji na budowie, co przyspiesza proces montażu i ułatwia konserwację.

Izolacja termiczna

To materiał stosowany do izolacji rur, mający na celu zminimalizowanie strat ciepła i poprawienie efektywności energetycznej sieci ciepłowniczej. Najczęściej stosowane materiały izolacyjne to pianka poliuretanowa, wełna mineralna lub folia aluminiowa. Jeśli wybierzesz sieci z rurami preizolowanymi, nie musisz martwić się już o izolację termiczną.

Zawory i akcesoria

To elementy służące do regulacji przepływu wody w sieci ciepłowniczej. W ich skład wchodzą m.in. zawory ciepłownicze kulowe i termostatyczne, kolanka ciepłownicze, trójniki, redukcje, łuki i złączki.

Elementy sieci ciepłowniczych w ofercie Terme.pl

W ofercie sklepu internetowego Terme.pl znajduje się szeroki wybór asortymentu potrzebnego do instalacji sieci ciepłowniczej. Wśród naszych produktów dostępne są rury, kształtki i zawory ciepłownicze znanych i cenionych na rynku producentów. Oferujemy m.in. nadające się do szerokich zastosowań rury elastyczne ze stali nierdzewnej, wysokiej jakości zawory kulowe oraz dostępne w różnych rozmiarach gwintowane kształtki ciepłownicze.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu internetowego Terme.pl

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1117 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-12
szybko ok
2024-06-09
100 procent pozytyw
pixel