Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Urządzenia kontrolne i zabezpieczające

Grupa bezpieczeństwa stanowi swoistego rodzaju układ kontrolujący instalacje grzewcze lub systemy wody użytkowej zabezpiecza przed wzrostem ciśnienia i przegrzaniem się sieci. Swoje zastosowanie znajduje m.in w wymiennikach ciepła, kotłach grzewczych, bojlerach oraz zasobnikach wody.

Grupa bezpieczeństwa do zabezpieczenia przed wzrostem ciśnienia

Ważną funkcją grupy bezpieczeństwa jest ochrona instalacji ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania przed niekontrolowanym wzrostem ciśnienia. Taki skok jest konsekwencją wzrostu temperatury wody w danym systemie i wzrostem jej objętości pod wpływem temperatury. 

Ze względu na pracę w wysokich temperaturach i pod ciśnieniem, podczas montażu grupy bezpieczeństwa, jej uruchomienia i przeglądu należy pamiętać o zaopatrzeniu się w środki ochrony osobistej zapobiegające poparzeniom.

Grupa bezpieczeństwa CWU i CO – kiedy stosować?

Są dwa rodzaje grup bezpieczeństwa - pierwszy rodzaj to grupa bezpieczeństwa CWU, która jest stosowany w zamkniętych układach grzewczych. Instaluje się ją na dopływie zimnej wody przy zasobniku. Z kolei drugi rodzaj - grupę bezpieczeństwa CO, instaluje się w systemach centralnego ogrzewania. Jest podłączana na zasilaniu wraz z zaworem, odpowietrznikiem i manometrem. 

Grupa bezpieczeństwa w ofercie sklepu Terme.pl

Terme.pl to miejsce, gdzie można zakupić wszelkie akcesoria, materiały i sprzęt używany w robotach budowlanych i remontowych. Wśród szerokiego asortymentu znajdują się element i urządzenia stosowane w ogrzewaniu, między innymi właśnie grupy bezpieczeństwa od renomowanych producentów, takich jak HYDROLAND i AFRISO. 

Obserwując potrzeby rynku, proponujemy realizację kompleksowych zakupów w jednym miejscu, co jest atutem dla wielu osób. Oferta skierowana jest do Klientów, którzy szukają wysokiej jakości produktów w atrakcyjnych cenach. Jeśli podczas składania zamówienia pojawią się jakiekolwiek wątpliwości czy pytania, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy udzielą profesjonalnej porady.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1202 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-23
Przesyłka zgodna z zamówieniem, odpowiednio zabezpieczona i bardzo szybko dostarczona. Pełen profesjonalizm.
2024-07-21
Obsługa na najwyższym poziomie. Polecam.
pixel