Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 72H | Możliwość zakupu na RATY

Kotły na paliwa stałe

Piece i kotły na paliwo stałe towarzyszą posiadaczom budynków od wielu lat. Są to urządzenia wykorzystujące jeden z rodzajów paliwa takie jak węgiel, drewno, czy biomasa. Mogą służyć do podgrzewania ciepłej wody, która zasila centralne ogrzewanie, ale mogą także umożliwiać podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. Kotły na paliwo stałe wymagają zasilania ich przez człowieka, tzn. dosypywania co pewien czas odpowiedniego paliwa stałego. Proces ten może być zautomatyzowany, poprzez wybranie kotła z zasobnikiem.

Co wyróżnia kotły na paliwo stałe?

Technologia ta rozwijana jest od kilkudziesięciu lat, dzięki czemu dziś można nabyć kotły na paliwo stałe, które są niezwykle dopracowane. Dodatkowo bez problemu spełniają aktualne normy emisyjne - Klasa 5 oraz EcoDesign. Kupując nowoczesny kocioł na ekogroszek lub kocioł na pellet, nie ma obaw, że nie będzie on dostosowany do panujących przepisów. Do tej pory kotły węglowe kojarzyły się bardziej z kopceniem, natomiast obecne, nowoczesne rozwiązania, a także stosowanie paliwa o mniejszej emisyjności, pozwala nie zatruwać środowiska w tak znacznym stopniu lub w ogóle.

Wykorzystując np. paliwo jakim jest ekogroszek, emisja szkodliwych substancji do atmosfery jest zdecydowanie niższa, bez utraty właściwości energetycznych. Kotły na paliwo stałe mogą być wyposażone także w elektroniczne sterowniki, które ułatwiają ustawienie optymalnych wartości dla pracy pieca, a do

Kotły na paliwo stałe dają niezależność dotyczącą ogrzewania budynku. Jeżeli dom nie posiada odpowiednich przyłączy (np. gazowych lub elektrycznych), można bez problemu ogrzewać budynek i ciepłą wodę użytkową.

Jakie kotły na paliwo stałe znajdziesz w naszym sklepie Terme.pl?

Posiadamy bogatą ofertę dotyczącą kotłów na paliwo stałe. Wiemy, że dla naszych klientów liczy się jakość produktów, dlatego w naszym sklepie znajdziesz produkty renomowanych i znanych producentów. Wybór modeli pozwala uzyskać optymalne korzyści z ich użytkowania, w postaci np. zautomatyzowanego podawania paliwa do kotła.

Kotły na paliwo stałe Defro i kotły na paliwo stałe SAS od wielu lat cieszą się uznaniem klientów, a wysoka jakość wykonania zapewnia trwałość kotła i jego wysoką bezawaryjność.

Kotły na paliwo stałe dostępne w naszym sklepie oferowane są w wielu wariantach, dlatego wiemy, że każdy znajdzie u nas odpowiedni kocioł dopasowany do swoich potrzeb.

Kotły w naszej ofercie zasilane są ekogroszkiem lub pelletem. Są to obecnie najpopularniejsze paliwa, czyli węgiel i biomasa. O korzyściach ze stosowania danego wariantu, możecie Państwo przeczytać w naszym wpisie: Jak wybrać piec ogrzewania centralnego?

Kotły na paliwo stałe - jaka jest ich cena?

Cena kotłów jest uzależniona od wielu parametrów. Głównymi czynnikami wpływającymi na ich cenę jest moc, możliwości sterowania nim, czy zastosowane rozwiązania.

Dlatego oferujemy szeroki wybór kotłów na paliwo stałe, by każdy mógł znaleźć dla siebie odpowiednie rozwiązanie.

Kotły na paliwa stałe to rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się wydajnym ogrzewaniem przez lata. Warto by wybrać taki, który będzie w pełni spełniał oczekiwania.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1188 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-15
Bardzo szybko i sprawnie. Polecam.
2024-07-15
bardzo fajna deska sedesowa i sama ją założyłam!
pixel