Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Izolacje z kauczuku

Izolacja kauczukowa produkowana jest z pianki kauczukowej. To powszechnie wykorzystywany rodzaj izolacji termicznej doceniany przez wielu klientów. Jak wiemy, izolacje do instalacji i zabezpieczenia to niezwykle istotne elementy umożliwiające uniknięcie korozyjnego działania wilgoci i wody. Kiedy izolacja rur kauczukowa będzie w tej kwestii najlepszym wyborem?

Izolacja kauczukowa - kiedy warto stosować?

Izolacje kauczukowe są polecane do izolowania kanałów i systemów klimatyzacyjnych. Wykorzystuje się je także w systemach grzewczych i hydraulicznych oraz w systemach chłodzenia i podczas budowy statków.

Izolacja kauczukowa do rur występuje w postaci otulin dostępnych w 2-metrowych odcinkach. Dzięki swojej elastyczności izolacja kauczukowa z łatwością dopasowuje się do kształtu rur czy złączek.

Jej zastosowanie rozwiązuje problem wilgoci osadzającej się w przewodach w postaci pary wodnej. Izolację kauczukową na rury warto więc stosować wszędzie, gdzie istnieje ryzyko powstawania skroplin.

Zalety stosowania izolacji kauczukowej

Izolacja kauczukowa posiada niewątpliwe zalety, które warto poznać przed wyborem odpowiedniej dla naszego projektu izolacji. Najważniejszą z nich jest wspomniana już ochrona przeciwkondensacyjna. Izolacje kauczukowe chronią przewody przed skraplaniem się pary wodnej.

Wartym podkreślenia faktem jest to, że izolacje kauczukowe są zdolne do tworzenia szczelnej bariery dyfuzyjnej na całej grubości. Dzieje się tak za sprawą jednolitej i zamkniętej struktury komórkowej.

Co ważne, izolacja kauczukowa do rur jest dźwiękochłonna - wygłusza hałasy i nieprzyjemne dźwięki pochodzące z instalacji. Działa także zabezpieczająco przed niskimi temperaturami i umożliwia redukcję zużycia energii w przypadku układów klimatycznych i chłodniczych.

Zaletą wykorzystywania izolacji kauczukowej jest także ochrona przed utratą ciepła i zamarzaniem wody w rurach. Dzięki temu stanowi ona zabezpieczenie rur przed pękaniem i awarią całej instalacji.

Podsumowując, izolacje kauczukowe do rur wyróżniają się więc takimi parametrami, jak:

  • plastyczność i elastyczność,
  • łatwy i szybki montaż izolacji kauczukowej,
  • odporność na promieniowanie UV,
  • niska przewodność cieplna,
  • ochrona przed kondensacją pary wodnej,
  • alternatywa dla wełny mineralnej i szklanej.

Izolacja kauczukowa w ofercie sklepu Terme.pl

W ofercie sklepu Terme.pl dostępna jest izolacja kauczukowa do rur w postaci otulin i mat kauczukowych szanowanego na rynku producenta NMC.

Zapewnia on najwyższej jakości izolacje kauczukowe wykorzystywane w obiektach użytku publicznego, obiektach przemysłowych, a także do zabezpieczania izolacji domowych. W asortymencie Terme.pl dostępna jest również niezbędna podczas prac instalacyjnych taśma kauczukowa.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1117 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-09
Wszystko jak najbardziej na TAK !!! Obsługa, doradztwo, wysyłka. Na medal !!!
2024-06-08
Dobra cena. Szybka dostawa. Wszystko na plus.
pixel