Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Włazy kanalizacyjne i wpusty

Włazy i wpusty to elementy zwieńczające system kanalizacji, który jest podstawą składową każdej infrastruktury. Włazy kanalizacyjne są niezwykle ważne, ponieważ zabezpieczają kanalizację ściekową czy burzową oraz podziemne kable i rurociągi przed dostępem osób nieupoważnionych. Z kolei wpusty mają za zadanie zbierać wodę. Producenci oferują wyroby zarówno przeznaczone do budowy dróg publicznych, jak i do użytku prywatnego.

Włazy kanalizacyjne ? żeliwne czy plastikowe?

Jest kilka rodzajów włazów. Włazy żeliwne są najbardziej popularne ze względu na wytrzymałość i trwałość materiału, z jakiego są wytworzone. Znajdują swoje zastosowanie na utwardzonych poboczach, parkingach i drogach dla ruchu kołowego. Ze względu na ciężar skutecznie zniechęcają potencjalnego złodzieja przed kradzieżą włazu na skup złomu. Można zakupić włazy do szamba, włazy kanałowe czy włazy do ruchu pieszego.

Plastikowe pokrywy do studzienek to alternatywa dla żeliwa. Włazy tego typu spełniają wymagania nowoczesnego przemysłu i najczęściej montuje się je na terenach zielonych, chodnikach oraz powierzchniach przeznaczonych do ruchu pieszych i rowerzystów. Tym samym szczególnie są polecane do studni, na prywatne posesje, do ogrodów czy do parków. Są lekkie, łatwe w montażu i odporne na korozje. Szczególnym rodzajem jest właz teleskopowy. Jego pokrywa i korpus, wykonane zazwyczaj z żeliwa, są scalone z teleskopem z PCV. Najczęściej jest on stosowany w studzienkach rewizyjnych.

Jakie wpusty warto stosować?

Jak już wcześniej wspomniano, wpust to tzw. uzbrojenie, które zbiera wodę z powierzchni i przekazuje ją dalej do kanalizacji ściekowej. Szczególnie jest przydatny w okresie silnych i gwałtownych opadów deszczu lub roztopów. Odgrywa również rolę osadnika, gdzie zatrzymują się wszelkie zanieczyszczenia i nie przepuszcza zapachów. Najczęściej można spotkać wpust uliczny, który służy do odprowadzenia wody opadowej z ulic, chodników lub placów do instalacji kanalizacyjnej. Wpust drogowy sprawdza się również jako punktowe odwodnienie dróg. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i korozję. Warto stosować wypusty, które będą prawidłowo pełnić swoją funkcję, dlatego ważne jest, aby ich wielkość i rozmiar otworów odpływowych były odpowiednie.

Włazy i wpusty w ofercie sklepu Terme.pl

Sklep Terme.pl oferuje szeroką gamę różnorodnych urządzeń i akcesoriów przydatnych do budowania kanalizacji zewnętrznej. Wśród nich można znaleźć włazy i wpusty kanalizacyjne cenionych i popularnych marek, takich jak METAL-HANDEL czy NORSON. Te świetne, praktyczne, bezawaryjne, niezawodne i solidnie wykonane produkty, dzięki którym montaż kanalizacji jest szybki i prosty, mają liczne certyfikaty i atesty. To daje gwarancję, że są one najlepszym wyborem zarówno dla profesjonalistów, jak i dla amatorów z branży budowlano-remontowej. Dokonując zakupu w Terme.pl, można liczyć nie tylko na wysoką jakość wyrobów, lecz także na miłą i profesjonalną obsługę specjalistów, dbających o zadowolenie każdego klienta.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1117 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-09
Profesjonalna obsługa zgodna z zamówieniem
2024-06-08
Duży plus za informację o opóźnieniu wysyłki.
pixel