Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Młoty i młotowiertarki

Młoty i młotowiertarki to profesjonalne narzędzia, dzięki którym można m.in. robić otwory w każdym materiale. Tego typu sprzęt jest niezbędnym wyposażeniem firmy remontowej i na placu budowy. Przy jego pomocy można przeprowadzić wiele lekkich i ciężkich prac wyburzeniowych.

Młoty i młotowiertarki do domu i na plac budowy

Młoty udarowe to urządzenia pneumatyczne, które w szczególności mają znakomite zastosowanie przy podkuwaniu twardych powierzchni podczas długotrwałej pracy. Są niezbędne na placu budowy i w firmach remontowych. W zależności od mocy danego sprzętu młoty mogą być wykorzystane w zakresie takich pracach jak np. kucie betonu, podkuwanie ścian, odbijanie tynku, skuwanie płytek ceramicznych. Ich szerokie zastosowanie sprawia, że urządzenie to często jest niezastąpione w wielu pracach budowlanych.

Z kolei młotowiertarki przeznaczone są do prac montażowych i instalacyjnych. Sprawdzają się w przypadku wykonywania precyzyjnych otworów np. w ścianach. Cechują się dużą wydajności i wykorzystywane są do:

  • wiercenia seryjnego;
  • dłutowania;
  • kucia w twardych materiałach (m.in. beton, granit).

Z pewnością znajdą zastosowanie w wielu pracach, które wykonuje się w domu. Są przydatne podczas montażu i demontażu mebli, zawieszania szafek lub obrazów na ścianie itp. Dlatego powinny znaleźć się w każdym domu.

Na co zwrócić uwagę wybierając młotowiertarkę?

Nowoczesne sprzęty mogą pracować w różnych trybach takich jak kłucie, wiercenie z udarem i bez udaru. Najpopularniejsze są młotowiertarki udarowe, czyli narzędzia, dzięki którym ogranicza się użycie siły fachowca przy dociskaniu wiertła do danej powierzchni. Aby wybrać odpowiedni jej typ, należy zwrócić uwagę na takie parametry techniczne jak moc, rodzaj uchwytu, częstotliwość udaru oraz zasilanie. Młotowiertarka o mocy do 1000 W idealnie sprawdzi się w drobnych pracach remontowych. Można wyróżnić dwa typy uchwytów SDS-Plus o średnicy 10 mm i SDS-Max o średnicy 18 mm. Częstotliwość udaru wpływa na efektywność młotowiertarki. Istotne jest również zasilanie. Specjaliści często kupują młotowiertarki akumulatorowe ze względu na wygodę ich użytkowania. W przypadku częstego używania danego sprzętu warto zakupić model wyposażony w funkcję redukcji drgań, co uprzyjemni pracę. Młotowiertarki poddawane są dużym obciążeniom, dlatego należy szczególnie o nie dbać i pielęgnować.

Młoty i młotowiertarki w ofercie Terme.pl

Elektronarzędzia, takie jak młotowiertarki i młoty do kucia twardych i miękkich powierzchni w ofercie Terme.pl są wyłącznie elektronarzędziami wysokiej jakości. Znani producenci tacy jak np. MILWAUKEE cieszą się znakomitą renomą, wytwarzając narzędzia bezawaryjne, niezawodne, wytrzymałe i trwałe.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1134 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-21
towar zgodny.polecam
2024-06-15
Zamówienie dosyć szybko dostarczone, jestem zadowolona
pixel