Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Siłowniki zaworów

Siłowniki do zaworów to niewielkie i lekkie elementy, które pełnią w instalacjach ważną rolę. Przy ich pomocy można regulować np. moc grzewczą i moc chłodniczą. Ich działanie ma wpływ na właściwą pracę systemów gazowych, hydraulicznych, CWU czy CO, dlatego każdy zawór regulacyjny potrzebuje prawidłowo dobranego siłownika.

Siłowniki do zaworów ? jak działają?

Siłowniki zaworów służą do kontrolowania pracy poszczególnych układów. Ich najważniejsza funkcja to odcinanie dopływu czynnika instalacji do danego elementu.  Zasada działania siłowników jest bardzo prosta ? element ten najpierw dociska, a następnie wypycha trzpień zaworu danego układu, dzięki temu steruje temperaturą. Gdy trzpień jest przyciskany, wówczas zawór się zamyka. W sytuacji, gdy sworzeń zostaje zwolniony, zawór zyskuje pozycję otwartą. Zmiany te są efektem reakcji sterownika na aktualnie panującą temperaturę.

Rodzaje siłowników do zaworów

Istnieje wiele rodzajów siłowników zaworów. Dzięki nim można w wygodny sposób sterować temperaturą w kotłach grzewczych, zasobnikach C.W.U. czy bojlerach. Poniżej wymieniono najpopularniejsze typy urządzeń.

Siłowniki termoelektryczne do zaworów

Siłowniki termoelektryczne są stosowane w instalacjach grzejnikowych i przy ogrzewaniu podłogowym. Urządzenie tego typu może współpracować z zaworami termostatycznymi, zaworami strefowymi i rozdzielaczami ogrzewania grzejnikowego. W przypadku zakupu takiego sprzętu należy zwrócić uwagę, czy dany model nie wymaga specjalnych wkładek zaworowych w celu montażu na zaworze. Wszelkie informacje na ten temat producenci umieszczają w instrukcjach obsługi.

Siłowniki zaworów mieszających

Obrotowy zawór mieszający odpowiada za mieszanie się wody z dwóch obiegów po to, aby uzyskać stałą temperaturę na wyjściu. Można je wyposażyć w siłowniki z ruchem płynnym lub skokowym, których zadaniem jest obracanie pokrętła. Siłowniki zaworów mieszających mogą być sterowane ręcznie lub automatycznie. Nowoczesne modele charakteryzują się wysoką funkcjonalnością ? niektóre z nich mogą być np. regulatorami pogodowymi lub regulatorami temperatury do kotła.

Siłowniki tego rodzaju są proste w montażu. Polega on na zdemontowaniu pokrętła z zaworu i nałożenia na niego siłownika. Wszystko odbywa się bez jakichkolwiek narzędzi. Oferowane na rynku siłowniki do zaworów wykorzystuje się w systemach CO, CWU i klimatyzacyjnych. Ten nowoczesny sprzęt cechuje się znakomitymi parametrami i wytrzymałością, dzięki swojej solidnej konstrukcji.

Siłowniki do zaworów trójdrogowych

Obecnie wielu producentów kotłów na paliwo stałe zaleca instalację zaworów trój- lub czterodrogowych. Spowodowane jest to m.in. lepszą pracą kotła i mniejszymi kosztami utrzymania. Siłowniki elektryczne do zaworów tego typu dostarczane są z przewodem elektrycznym, który łączy się z nim za pomocą wtyczki. Zazwyczaj jego instalacja jest bardzo prosta, na tzw. klik, przez co nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Siłowniki do zaworów trójdrogowych starszej generacji wymagają dodatkowo zainstalowania adapterów montażowych.

Siłowniki do zaworów w ofercie sklepu Terme.pl

W Terme dostępne są urządzenia i akcesoria renomowanych firm, takich jak AFRISO, GALMET i KELLER. Liderzy w światowej produkcji systemów i komponentów hydrauliki m.in. instalacji z tworzyw sztucznych, instalacji gazowych, zaworów, pomp czy kanalizacji oferują wyroby zgodne z wszelkimi normami bezpieczeństwa. Jest to miejsce przyjazne zarówno klientom indywidualnym, którzy poszukują urządzeń do prywatnych prac domowych, jak i fachowcom działającym w branży zawodowo od wielu lat.

Decydując się na zakup siłowników proponowanych przez sklep Terme.pl, klient zyskuje pewność, że w jego ręce trafią produkty solidne wykonane, bezawaryjne, funkcjonalne i niezawodne. Dzięki temu przez długie lata będzie mógł cieszyć się prawidłowo działającym systemem, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów napraw. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi modelami dostępnymi w sklepie, a w przypadku pojawienia się pytań ? do kontaktu z ekspertami Terme.pl.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1117 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-12
szybko ok
2024-06-11
5
pixel