Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Zgrzewarki

Zarówno w profesjonalnej firmie remontowo-budowlanej, jak i w  przydomowym warsztacie pomocne są elektronarzędzia, dzięki którymi można wykonać wiele prac. Wśród nich jest zgrzewarka rur PP lub PE, przy pomocy której możliwe jest szybkie połączenie danych elementów, co zapewnia uzyskanie trwałych i wytrzymałych instalacji, np. systemów wodnych.

Zgrzewarki do rur ? gdzie znajdą zastosowanie?

Rury wykonane z tworzywa sztucznego można łączyć za pomocą kleju lub używając zgrzewarki. Klej nie zawsze gwarantuje wysoką jakość i szczelność, co jest często kluczowe w tworzeniu różnego rodzaju konstrukcji. Jedynie zgrzewarka zapewnia spójne, bezawaryjne i jednorodne połączenie na lata. Aby połączyć dane części, trzeba rozgrzać element grzejny do odpowiedniej temperatury, a następnie docisnąć do drugiego z nich, tworząc trwałą spoinę.

Sprzęt tego typu ma szereg parametrów np.  moc, zakres temperaturowy, wielkość średnic rur, które obsługuje dany model. Można wyróżnić trzy rodzaje narzędzi. Są to zgrzewarka do rur PP (polipropylen), zgrzewarka do rur PEX (polietylen sieciowany) i zgrzewarka do rur PE (polietylen).  Urządzenia te różnią się zakresami temperatur, w których pracują, np. zgrzewarka do PP nagrzewa się do temperatury 100 stopni Celsjusza.

Można także podzielić urządzenia ze względu na sposób zgrzewania. Zgrzewarka elektrooporowa ma zastosowanie w instalacjach wodociągowych, CO, sieciach kanalizacyjnych i gazowych. Przy jej użyciu znacznie skraca się czas montażu danej sieci. Po oczyszczeniu kształtek i rur z pyłu i zabrudzeń odtłuszcza się powierzchnie do scalenia. Po ich wyschnięciu elementy unieruchamia się zaciskami i przy pomocy zgrzewarki końcówka kształtki stapia się z rurą. Urządzenie ma skaner, który wyświetla parametry zgrzewu z kodu kreskowego na kształtce.

Zgrzewarka doczołowa podgrzewa czoło rury i kształtki i łączy je za pomocą docisku mechanicznego. Dzięki temu można uzyskać bezpieczne jednolite złącze. Taki rodzaj montażu nie może być wykonany podczas złych warunków atmosferycznych (m.in. mgła, deszcz) i w temperaturze poniżej 0 stopni Celsjusza ? ma to niekorzystny wpływ na jakość połączeń.

Zgrzewarki i akcesoria w ofercie Terme.pl

Terme.pl to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży remontowo-budowlanej. Bogaty asortyment sklepu jest pełen markowych i wysokogatunkowych produktów. Terme.pl oferuje wszystkie potrzebne materiały budowlane i elektronarze?dzia, dzięki którym inwestorzy i instalatorzy mogą wyremontować mieszkanie lub zbudować dom od podstaw.

Wśród ofert znajdują się np. zgrzewarki do rur i akcesoria do nich (m.in. śruby i kamienie). Popularne firmy, wytwarzające narzędzia i elementy do nich, takie jak m.in. DETAL-MET i ROTHENBERGER szczycą się renomą i solidnym wykonaniem swoich produktów, które są doceniane przez klientów już od wielu lat. Terme.pl oferuje również pomoc specjalistów, z którymi można przeanalizować porównanie różnego rodzaju zgrzewarek, a w razie wystąpienia wątpliwości z chęcią udzielą oni fachowych porad.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1123 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-15
Dobra cena i błyskawiczna dostawa. Pełna profeska!
2024-06-09
Szybka realizacja zamówień.
pixel