Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Pompy głębinowe i zanurzane

Na rynku jest dostępnych wiele modeli pomp, jednak odpowiedni wybór zależy od ich zastosowania. Urządzenia tego typu są przydatne zarówno w niewielkich gospodarstwach domowych, jak i w firmach budowlanych, przemysłowych i produkcyjnych. Klasyfikując pompy do wody, biorąc pod uwagę ich położenie względem lustra wody, można je podzielić na zanurzeniowe i głębinowe.

  • 1
  • 2

Kiedy stosować pompy głębinowe i zanurzeniowe? 

Pompy zanurzeniowe, nazywane także zatapialnymi, pracują przy pełnym zanurzeniu się poniżej poziomu lustra wody, które może maksymalnie wynosić 8 metrów. Tego typu sprzęt można zastosować w przypadku przepompowywania, jak i wypompowywania cieczy. Specjalna konstrukcja zapobiega dostaniu się wody do silnika pompy. Wiele modeli ma wyłącznik, który chroni przed pracą na sucho oraz wyłącznik zapobiegający przegrzaniu urządzenia. Wydajność pompy zanurzeniowej sięga 200-300 l/min.

Do najpopularniejszych rodzajów pomp należy m.in. pompa zanurzeniowa do studni, pompa do odwodnień i pompa ściekowa. Sprawdzają się ona w sytuacjach nagłych, gdy trzeba szybko zlikwidować zalegającą wodę na danym obszarze, np. podczas zalania piwnic po ulewie, zalania ogrodu. Działanie pompy zatapialnej jest bardzo proste ? wystarczy podłączyć wąż ogrodowy do króćca na maszynie i zatopić ją w wodzie. Drugi koniec przewodu należy poprowadzić do pustego zbiornika, a pompę włączyć.

Pompy do studni głębinowych wykorzystuje się do transportowania cieczy znajdującej się poniżej 8 metrów. Wykonuje się je z materiałów odpornych na korozję (np. ze stali nierdzewnej, kwasowej). Doskonale sprawdzą się jako jeden z elementów nawadniania ogrodu czy pól uprawnych. Taki sprzęt montuje się na stałe. W tym wypadku pompa wprowadzona zostaje na lince do otworu studziennego, a na powierzchni ziemi zbiornik przeponowy kontroluje pracę pompy. Wydajność pompy do studni głębinowej jest zróżnicowana i wynosi od 40 do 300 l/min.

Zakup pompy zanurzeniowej oraz dobór pompy głębinowej nie jest prosty. Z pewnością należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników, m.in.:

  • klasę energetyczną ? im wyższa, tym niższe będą koszty eksploatacji maszyny;
  • parametry techniczne pracy ? np. moc przerobowa, głębokość, na jaką może się zanurzyć;
  • rozmiary ? w zależności od przeznaczenia maszyny, czyli czy będzie to pompa do użytku domowego, czy przemysłowego;
  • konstrukcję ? pompa powinna być odporna na korozję i mieć mechanizmy wspierające prawidłowe działanie sprzętu przy intensywnej eksploatacji;
  • cenę ? należy pamiętać, że jest to inwestycja na długie lata, dlatego warto zapłacić więcej za produkt wysokiej jakości;
  • maksymalną średnicę zanieczyszczeń ? dotyczy pomp do wody brudnej.

Warto zakupić pompy zanurzeniowe i głębinowe, które cechują się znakomitymi parametrami technicznymi, łatwością montażu i intuicyjną obsługą. Aby uniknąć konserwacji i ich zbędnych napraw, warto stawiać wyłącznie na sprawdzone modele od renomowanych producentów. Proponują oni pompy niewielkich rozmiarów, które świetnie sprawdzą się w ciasnych i trudnodostępnych miejscach oraz urządzenia o dużej wydajności.

Pompy głębinowe i zanurzeniowe w ofercie sklepu Terme.pl

Sklep Terme.pl oferuje szeroką gamę różnego rodzaju pomp i akcesoriów. Proponowane wyroby to solidnie wykonane, trwałe, praktyczne i wytrzymałe urządzenia wraz z niezbędnymi elementami, które gwarantują wysoką jakość i niezawodność, dzięki czemu można uniknąć ponoszenia dodatkowych kosztów napraw w razie ewentualnych awarii.

Dynamicznie rozwijające się marki z branży hydraulicznej, które można spotkać w Terme.pl, to mi.n. IBO, OMNIGENA, WILO i WIMEST. Oferowane pompy głębinowe i zanurzeniowe spełniają wszystkie standardy bezpieczeństwa, dlatego wielu klientów uważa je za najlepszy wybór. Pozwalają one wypompowywać i przepompowywać wodę z różnych zbiorników. Jeśli zajdzie taka potrzeba fachowcy pracujący w sklepie chętnie udzielają profesjonalnych porad podczas zakupów i pomagają dobrać odpowiednią pompę do oczekiwań instalatorów i inwestorów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1149 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-23
Ok
2024-06-23
Świetny kontakt, wszystko bardzo sprawnie
pixel