Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Kotły olejowo-gazowe

Kotły olejowo-gazowe są popularnym rozwiązaniem w obiektach przemysłowych ze względu na swoją moc grzewczą. Wśród nich możemy wyróżnić modele o średniej oraz dużej mocy. Jakie są najważniejsze zalety kotłów olejowo-gazowych? Czy rzeczywiście warto w nie inwestować?

Kotły olejowo-gazowe - wydajne ogrzewanie do domu

Kotły olejowo gazowe to sposób na wydajne ogrzewanie, bowiem umożliwiają one wykorzystywanie zarówno oleju opałowego, jak i gazu ziemnego. Dostarczony do komory opał jest podpalany za pomocą iskry. Temperatura powstała w wyniku spalania jest transportowana do wymiennika ciepła.

Wśród kotłów olejowo-gazowych możemy wyróżnić modele jedno i dwufunkcyjne - do instalacji C.O., jak i w połączeniu z instalacją C.W.U. Należy również pamiętać o tradycyjnym wariancie kotła oraz kotłach kondensacyjnych. Te ostatnie korzystają z najnowszych osiągnięć technologicznych. Wykorzystują ciepło z pary wodnej, która pochodzi ze spalania paliwa opałowego. Charakteryzuje je niezwykle wysoka sprawność.

Kotły olejowo gazowe są jednym z rozwiązań (obok innego rodzaju kotłów i pieców), które warto rozważyć w sytuacji, gdy trudno nam zdecydować się na jeden rodzaj opału.

Kotły olejowo gazowe - zalety

Niewątpliwie, kotły olejowo gazowe posiadają wiele zalet. Do najważniejszych należy:

  • wysoki (do kilka tysięcy kW) zakres mocy,
  • możliwość korzystania zarówno z oleju opałowego, jak i gazu ziemnego lub płynnego,
  • niezależność od energii z sieci, bo paliwo magazynuje się na miejscu,
  • zautomatyzowane i bezobsługowość,
  • ekologiczne i czyste spalanie,
  • niezwykle wysoka sprawność,
  • szeroka dostępność oleju opałowego.

Warto również wspomnieć o fakcie, że kotły olejowo-gazowe nie wymagają ciągłej korekty i regulacji, a jedynie dostępu do paliwa i wody. Należy oczywiście pamiętać o dokonywaniu regularnych przeglądów i prac serwisowych.

Kotły olejowo-gazowe w ofercie sklepu Terme.pl

W ofercie sklepu Terme.pl dostępne są wysokiej jakości kotły olejowo gazowe takich producentów jak Afriso i De Dietrich. Posiadają one różne parametry mocy i przeznaczenie. Klienci mogą zdecydować się na kocioł w różnych wariantach. Produktami dostępnym w Terme.pl są zarówno kotły, jak i rozszerzenia oraz filtry. Niezawodność, jaką cechują się kotły olejowo-gazowe marki Afriso i De Dietrich gwarantuje klientom długoletnią, bezawaryjną pracę zakupionych urządzeń.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1117 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-09
100 procent pozytyw
2024-06-08
Dobra cena. Szybka dostawa. Wszystko na plus.
pixel