Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Pompy cyrkulacyjne C.W.U.

Pompa cyrkulacyjna to sprzęt, który znajduje swoje zastosowanie m.in. w instalacjach ciepłej wody użytkowej. Dzięki niej możliwe jest utrzymanie stałego obiegu wody od podgrzewacza (np. kotła) do punktu poboru (np. kran). Na rynku dostępne są również pompy cyrkulacyjne CO, wykorzystywane w systemach grzewczych.

Pompy do CWU ? gdzie i kiedy się sprawdzają?

Pompy CWU montuje się w domach, gdzie ciepła woda użytkowa najczęściej pochodzi z zasobnika zasilanego przez kocioł (np. gazowy) lub fotowoltaikę. Gwarantują one ciągły przepływ cieczy o stałej temperaturze pomiędzy podgrzewaczem cieczy a odbiornikiem w domu, czego efektem jest ciepła woda w kranie tuż po odkręceniu kurka.

Tym sposobem uzyskuje się komfort użytkowania instalacji wodnej, gdyż woda w niej krążąca jest ciągle podgrzewana. Wiąże się to jednak z podwyższonymi opłatami, dlatego należy w racjonalny sposób korzystać z pompy, ograniczając czas korzystania z niej do kilku lub kilkunastu godzin na dobę. Zamontowanie termostatu, który będzie wyłączał pompę w momencie osiągnięcia wyznaczonej temperatury, także sprzyja niższym rachunkom.

Pompa tego typu jest wytworzona z materiałów bezpiecznych dla  człowieka i spełnia określone wymagania higieniczne. Wszystko po to, aby przetransportowana woda była wolna od jakichkolwiek zabrudzeń i zanieczyszczeń.

Korzyści, jakie dają pompy cyrkulacyjne, w Twojej instalacji

Zastosowanie pompy do CWU ma wiele zalet. Zamontowanie jej w instalacji gwarantuje wiele korzyści. Jednym z głównych plusów jest to, iż to rozwiązanie zapewnia natychmiastowy dostęp do ciepłej wody. Tym samym redukuje się ilość zużycia zimnej wody, co oznacza zaoszczędzenie kosztów. Ponadto cyrkulacja likwiduje problem namnażania się bakterii w czasie zastoju wody w rurociągach.

Przy zakupie sprzętów służących do przepompowywania wody użytkowej trzeba zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Warto zapoznać się z ofertą renomowanych marek. Pompy znanych producentów są trwałe i niezawodne ? wówczas można mieć pewność, że posłużą one przez lata i nie wystąpi konieczność ponoszenia kosztów w przypadku ich awarii.  Pompa tego typu pracuje dość często i intensywnie, dlatego najwyższa jakość wykonania jest najważniejsza.

Pompy cyrkulacyjne do CWU w ofercie sklepu Terme.pl

W sklepie Terme.pl dostępny jest szeroki asortyment pomp i grup pompowych, a wśród nich pompy cyrkulacyjne CWU renomowanych producentów takich jak WILO, OMNIGENA, LFP, FERRO czy GRUNDFOS. Klienci bardzo cenią sobie ich wyroby, zachwalając solidne wykonanie, niezawodność, bezawaryjność, wytrzymałość i energooszczędność.  Pompy te mają liczne atesty i certyfikaty oraz spełniają wymagania Unii Europejskiej, świadczące o ich najwyższej jakości.

Terme.pl to firma, która na pierwszym miejscu stawia potrzeby klientów. Dbając o ich największe dobro, gwarantuje bezpieczne zakupy, pomoc przy zamówieniu, fachowe doradztwo, szybką wysyłkę i bezproblemowe zwroty. Dodatkowym atutem są atrakcyjne ceny.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1117 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-09
100 procent pozytyw
2024-06-09
Wszystko OK. Szybko i zgodnie z zamówieniem. Polecam.
pixel