Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Pompy do wody czystej

Pompy do wody mają różne zastosowanie, w zależności czy użytkownik potrzebuje pompy do ogrodu, do domu czy do szamba. Urządzenie to, dzięki wytworzeniu różnicy ciśnień między wlotem a wylotem, umożliwia transport cieczy. Jeśli woda będzie wykorzystywana w domu, to najlepszą inwestycją jest pompa do wody czystej.

Pompy do wody czystej - zastosowanie

Jak sama nazwa wskazuje, pompy do wody czystej są używane do transportu wody bez zanieczyszczeń. Tym samym mają one zastosowanie podczas przepompowywania wody deszczowej, ze studni lub z basenu. Szczególnie należy zwracać uwagę na wszelkie osady, które znajdują się w wodzie, gdyż mimo że sprzęt ten ma pewną tolerancję co do wielkości zabrudzeń (najczęściej o średnicy mniej niż 5 mm, bez udziału cząstek stałych), to jednak może ulec awarii, jeśli jest nieprawidłowo używany.

Należy pamiętać, że każda pompa musi być dopasowany do danego zastosowania. Sprzęt ten musi pochodzić od sprawdzonego producenta, gdyż jest on bardzo intensywnie eksploatowany - pracuje bez przerwy, dlatego najwyższa jakość jego wykonania jest najważniejsza. Rozwój nowoczesnych technologii umożliwia ciągle usprawniać działanie pomp do czystej wody. Wiele modeli ma funkcję oszczędzania energii w nocy, dlatego warto skorzystać z takiego rozwiązania.

Rodzaje pomp do wody czystej

Istnieje wiele rodzajów pomp do wody czystej. Do najpopularniejszych należą:

  • pompa hydroforowa (samozasysająca);
  • pompa cyrkulacyjna CWU  i wody pitnej;
  • pompa obiegowa CO i do wody użytkowej.

Pompa hydroforowa to rozwiązanie klasyczne, proste i często stosowane.  Sprzęt ten cechuje się wytrzymałością i niezawodnością, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się brakiem konieczności ponoszenia opłat za ewentualne awarie. Najczęściej wykorzystywany jest w celu zaopatrywania w czystą wodę gospodarstw domowych lub budynków komercyjnych, które nie są podłączone do sieci, a wodę czerpią z własnych ujęć wodnych (np. studni, oczek wodnych).

Pompa cyrkulacyjna CWU stosowana jest w domach, w których ciepła woda użytkowa pochodzi z zasobnika zasilanego przez kocioł (np. gazowy) lub panele słoneczne. Zapewnia ona ciągły przepływ wody o stałej temperaturze między podgrzewaczem cieczy a odbiornikiem w domu. Ciepła woda jest już dostępna od razu po odkręceniu kranu, co redukuje zbędne zużycie zimnej wody. Pompa cyrkulacyjna wody pitnej produkowana jest z materiałów bezpiecznych dla człowieka. Powinna spełniać z góry określone wymagania higieniczne, aby dostarczana przez nią woda była wolna od zanieczyszczeń.

Pompa obiegowa do wody i CO wymusza obieg cieczy w zamkniętym układzie z gorącą wodą. Transportuje wodę ogrzaną w kotle, tak aby ta dotarła do grzejników, gdzie ciepło oddawane jest do powietrza. Tego typu urządzenia są zazwyczaj elementem składowym pieca na paliwa stałe i pieca gazowego. Znakomitym wyjściem jest zakup urządzenia z systemem automatycznego odpowietrzania obiegu grzewczego. W sytuacji, gdy użytkownik pobiera wodę z własnego ujęcia i jest ona zabrudzona, należy zadbać o sitka, które usuną wszelkie zanieczyszczenia. W przeciwnym razie pompy obiegowe CO mogą ulec awarii.

Pompy do wody czystej w ofercie sklepu Terme.pl

Terme.pl ma bogaty asortyment wysokiej jakości sprzętów dla takich kategorii budowlano-remontowych jak ogrzewanie, klimatyzacja i wentylacja, narzędzia pomiarowe, technika sanitarna i hydraulika. Popularni i renomowani producenci jak np. IBO, GRUNDFOS, OMNIGENA czy WIMEST, oferują różnego rodzaju pompy i akcesoria, a wśród nich można znaleźć pompy do wody czystej, które są niezbędne w każdym domu.

Pompa obiegowa centralnego ogrzewania, pompa samozasysająca ciśnieniowa, pompa cyrkulacyjna ciepłej wody użytkowej, automat wodociągowy czy  zestaw hydroforowy - wszystkie te produkty gwarantują długą żywotność, bezawaryjność i są solidne wykonanie. Produkty z Terme.pl spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa i są znakomitym rozwiązaniem w przypadku większości instalacji. Dodatkowo firma szczególnie dba o klienta, który może liczyć na fachową opiekę ekspertów podczas dokonywania zakupów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1200 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-23
Przesyłka zgodna z zamówieniem, odpowiednio zabezpieczona i bardzo szybko dostarczona. Pełen profesjonalizm.
2024-07-20
Sprawna obsługa, polecam
pixel