Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 24H | Możliwość zakupu na RATY

Napowietrzacze

Napowietrzacz kanalizacji to urządzenie działające podobnie jak reduktor ciśnienia wody. Podciśnienie znajdujące w instalacji wpływa na reakcję jego membrany. Membrana, podnosząc się, zasysa bowiem powietrze, powodując wyrównanie ciśnienia. Gdy ciśnienie będzie prawidłowe, membrana opadnie i zawory zostaną zamknięte. Prawidłowo działający system napowietrzania w kanalizacji umożliwia poprawne i efektywne odprowadzanie ścieków z budynku.

Co daje napowietrzacz kanalizacji?

Odpowietrzanie i napowietrzanie kanalizacji ma wpływ na regulację i utrzymanie prawidłowego ciśnienia wewnątrz rur. Wiele systemów odpływowych w budynku łączy się ostatecznie w jeden system kanalizacji wewnętrznej i zewnętrznej, co powoduje, że przez rury przepływają różnego rodzaju ścieki i odpady. W wyniku rozkładu, substancje te wytwarzają wiele nieprzyjemnych zapachów, a także szkodliwych gazów, które mają wpływ na ciśnienie wewnątrz instalacji. Jeśli jest ono prawidłowe, nie będzie występowało zjawisko bulgotania wewnątrz rur lub wysysania wody z syfonów, a nieprzyjemne zapachy nie wydostają się do pomieszczeń.

Gdzie montować napowietrzacz kanalizacji?

Montażem napowietrzacza do kanalizacji zajmują się specjaliści. Aby instalacja działała prawidłowo, napowietrzacz powinien zostać zainstalowany w miejscu, które ma dostęp do czystego powietrza z możliwie jak najmniejszą ilością pyłów i kurzu. Urządzenie to należy zainstalować pionowo, w miejscu łatwo dostępnym, tak, aby jego konserwacja mogła odbywać się bezproblemowo. Aby napowietrzacz nie zbierał zanieczyszczeń również podczas procesu montowania urządzenia, należy zwrócić uwagę na warunki, w jakich jest on zakładany.

Jeżeli chcesz, by zamontowany napowietrzacz kanalizacji działał bezawaryjnie przez długie lata, pamiętaj o dobieraniu go precyzyjnie i zgodnie z fachową analizą. Napowietrzacze najlepiej sprawdzają się, kiedy brakuje wywiewki na wykonanej już instalacji, lub gdy cała instalacja kanalizacyjna jest bardzo rozległa oraz przy występujących w instalacjach zbyt długich podejściach. Napowietrzacz to rozwiązanie dedykowane również w domach podłączonych do zbiornika bezodpływowego ? czyli szamba. W tym ostatnim wypadku wszystkie piony kanalizacyjne mogą być zakończone jedynie zaworami napowietrzającymi. Należy pamiętać, że do skutecznego działania takich zaworów konieczne jest wyposażenie szamba we własne odpowietrzanie.

Napowietrzacze kanalizacyjne w ofercie sklepu Terme.pl

W ofercie sklepu Terme.pl znajdują się napowietrzacze kanalizacji m.in. firmy Hydroland. Sprzedawane przez nas napowietrzacze wykonane są z tworzywa i posiadają różne wielkości (przekroje 50 mm, 75 mm, 110 mm), dzięki czemu bez problemu znajdziesz produkty idealne do Twojej instalacji domowej.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1134 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-21
towar zgodny.polecam
2024-06-17
Jestem bardzo wdzięczny Panu z dz. Tech. za życzliwość i fachową pomoc w doborze niezbędnych elementów do montażu. Wartością dodaną był fakt, że telefonicznie odnalazł sklep z brakującym elementem w najbardziej dogodnej dla mnie lokalizacji. Dziękuję.
pixel