Darmowa dostawa - paczki kurierskie do 30 kg przedpłacone od 800 zł | Dla towarów z magazynu głównego WYSYŁKA 72H | Możliwość zakupu na RATY

Skręcane

Największym uznaniem w budownictwie i przemyśle cieszą się złączki pe skręcane wykonywane z polipropylenu, ponieważ są trwałe i odporne na wszelkie uszkodzenia chemiczne. Służą do przesyłu wody o zwykłej temperaturze, instalacji niskociśnieniowej LDPE i wysokociśnieniowej HDPER. Ich zastosowanie obejmuje łączenie rur do instalacji (transportu) wody pitnej, rurociągów wodociągowych, kanalizacji, czy systemy ogrodowe.

Złączki zaciskowe do instalacji z tworzyw sztucznych

Złączki zaciskowe łączą rury przez dociśnięcie nakrętki pierścienia do ich zewnętrznej powierzchni. Nie powodują wysuwania się rur lub luzowania ich połączeń. Jednakże do ich instalacji potrzebne są specjalistyczne narzędzia np. zaciskarka. Alternatywą są złączki hydrauliczne skręcane. Do instalacji z tworzyw sztucznych najchętniej wybierane są złączki pex, ponieważ pozwalają one na tworzenie połączeń rozłącznych - w dowolnym momencie można je ponownie rozkręcić i połączyć. Głównie stosuje się je w instalacjach zimnej/ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania.

Kolana skręcane

Złączki skręcane pex w postaci kolana skręcanego stosuje się w łączeniu rur pod kątem 90°. Składają się ona z pięciu elementów:

  • nakrętki,
  • pierścienia zaciskowego,
  • wkładki dociskowej lub tulejki,
  • oringu,
  • korpusu kolana.

Nyple skręcane

Nypel skręcany ma kształt rurki, która na obydwu końcach posiada gwinty zewnętrzne, a w środku znajduje się sześciokątny pierścień w kształcie płaskiej nakrętki. Ten rodzaj złączek wykorzystuje się do przyłączania dwóch elementów rurowych z gwintem wewnętrznym.

Redukcja skręcana

Redukcja, czyli złączka redukcyjna jest kształtką hydrauliczną, której zadaniem jest zmniejszyć rozmiar średnicy rury. Stosuje się ją do rur, kolan oraz urządzeń armatury łazienkowej lub kuchennej.

Złączki PE-STAL i złączki PE-PE

Złączki PE-STAL służą do rozprowadzania paliwa gazowego w sieci rozdzielczej niskiego i średniego ciśnienia. Natomiast złączki PE-PE to akcesoria z wysokiej jakości tworzywa sztucznego wykorzystywanych do pomp głębinowych i ssących. Wszystkie złączki skręcane do rur pe są wyposażone specjalnym zaciskiem i uszczelką, dzięki czemu ich montaż jest dość łatwy.

Złączki skręcane w ofercie sklepu Terme.pl

W swoim asortymencie posiadamy niezawodne złączki do rur pex produkowane z tworzyw sztucznych i mosiężnych. Są one dostarczane od producentów takich jak: Detal-Met, Kan-therm, Hydrobud, czy Polymedium. Produkty wyróżniają się wysoką odpornością na wszelkie uszkodzenia, a także precyzyjną jakością wykonania. Ich wybór zagwarantuje Ci sprawną instalację hydrauliczną na długie lata.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1188 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-13
Szczerze polecam. Bardzo dobry kontakt ze sprzedającym. Przesyłka dostarczona w umówionym terminie.
2024-07-12
Zamówienie zrealizowane błyskawicznie.
pixel